Informacje korporacyjne

Konkurs EY: studenci Uniwersytetu Warszawskiego zwycięzcami EYe on Tax

15 stycznia 2018

  • Share

BIG 4, czyli zespół czwórki studentów prawa Uniwersytetu Warszawskiego, okazał się najlepszy w 13. edycji konkursu studenckiego EYe on Tax, poświęconego wiedzy podatkowej. Zwycięską drużynę stworzyli: Bartłomiej Boguszewski, Konrad Suchojad, Aleksandra Tychmańska i Katarzyna Wadycka. Studenci z Warszawy okazali się najlepsi spośród ponad 350 zespołów i 1000 uczestników z całej Polski. W ścisłym finale – symulowanej rozprawie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym – pokonali drużynę studentów ze Szkoły Głównej Handlowej. Nagrodami w konkursie, poza gratyfikacją finansową, były oferty pracy i płatnych praktyk w Dziale Doradztwa Podatkowego EY lub kancelarii prawnej lub EY Law.

Droga do finału była kilkuetapowa. W każdej rundzie – od zadań pisemnych, po warsztaty internetowe - studenci mierzyli się z konkretnymi przykładami z codziennej pracy doradcy podatkowego. Na mecie rywalizacji stanęło 12 zespołów, z których po całodniowych testach i analizowaniu konkretnych podatkowych studiów przypadku, jury wyłoniło dwie drużyny. Najlepsi z najlepszych zmierzyli się w symulowanej rozprawie przed NSA. Spór sądowy dotyczył zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz udziałowców spółki kapitałowej z tytułu świadczenia przez udziałowców usług zarządczych i doradczych dla tej spółki. Sędziowie rozpatrywali zarówno merytoryczne przygotowanie, wiedzę, jak i sposób prowadzenia argumentacji na sali sądowej. W tym członkowie drużyny BIG 4 okazali się lepsi od swych rywali z zespołu AAccounting Jars.

– Staraliśmy się, by zagadnienia konkursowe były zbliżone do tego, z czym doradcy podatkowi mają do czynienia na co dzień. Koszty usług zarządczych, z którymi zmierzyły się w finale dwie najlepsze drużyny, to przecież nasz chleb powszedni. Zdecydowaliśmy się dać prymat interpretacji przepisów i z perspektywy jesteśmy usatysfakcjonowani poziomem dyskusji merytorycznej, zwłaszcza, że finaliści nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowanie się do symulowanej rozprawy przed NSA – powiedziała Agnieszka Tałasiewicz, Partner EY i przewodnicząca jury konkursowego. – Coraz częściej sprawy podatkowe, z którymi na co dzień spotykają się doradcy, polegają na zrozumieniu, wyczuciu tematu. Ogromną wagę trzeba przykładać do kwestii dokumentacyjnych i wyjaśniania o co chodzi. Zwycięzcy z BIG 4 okazali się w tym najlepsi – dodała.

Finalistów oceniało jury konkursu, w skład którego weszli: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, Kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, Danuta Oleś, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, Aleksandra Wrzesińska-Nowacka, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Filip Świtała, Dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego Ministerstwa Finansów, Michał Goj, Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego EY oraz Agnieszka Tałasiewicz, Partner EY, która pełniła honory przewodniczącej jury.

- Poznaliśmy się podczas naszych aktywności w Kole Prawa Podatkowego na naszej uczelni. Było nas czworo, wiążemy naszą przyszłość z branżą doradczą, stąd nazwa przyszła w naturalny sposób. Było to takie oczywiste. Choć nie spodziewaliśmy się, że dojdziemy aż do finału czy wręcz go wygramy – mówi Katarzyna Wadecka, kapitan zwycięskiej drużyny BIG 4 studentów prawa z Uniwersytetu Warszawskiego. – W ramach przygotowań zaczęliśmy pracować na kazusach i testach. Dzięki temu strasznie dużo się nauczyłam: przede wszystkim pracować szybko na bardzo trudnych casach. Wszystkie etapy wymagały bowiem tego, aby szybko rozwiązać trudne przykłady. Poza tym dziś wszyscy odczuwamy ogromną satysfakcję, że się udało – dodaje.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy wrócili do domu z ofertami pracy lub płatnych praktyk w Dziale Doradztwa Podatkowego EY lub kancelarii lub EY Law, nagrodę pieniężną w wysokości 24 000 zł do podziału między członków zespołu, dostępem do Systemu Lexoteka od Wydawnictwa Wolters Kluwer, cyfrową prenumeratą dziennika „Rzeczpospolita” oraz z voucherami o wartości 2 500 zł na wybrane szkolenie menedżerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business. Z kolei zdobywcy drugiego miejsca otrzymali: iPady Mini, dostęp do Systemu Lexoteka od Wydawnictwa Wolters Kluwer, cyfrową prenumeratą dziennika „Rzeczpospolita”, a także vouchery o wartości 2000 PLN na wybrane szkolenie menedżerskie lub z obszaru kompetencji osobistych.

Partnerami 13. Edycji konkursu EYe on Tax byli: Wdawnictwo Wolters Kluwer i EY Academy of Business. W gronie patronów medialnych znalazły się następujące tytułu: dziennik „Rzeczpospolita”, Absolvent.pl, karierawfinansach.pl, pracuj.pl, eurostudent.pl oraz magazyny „Magiel” i „Deal”.


O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl

Kontakt dla mediów

Spotkajmy się

Spotkajmy się tam, gdzie lubisz najbardziej. Dołącz do naszych społeczności!

Archiwalne komunikaty