Komunikaty prasowe

Raporty i ekspertyzy

  • Share

Polecany komunikat

Ulga B+R – od stycznia więcej pieniędzy na działalność badawczo-rozwojową. Sejm przyjął tzw. małą ustawę o innowacyjności

Raporty i ekspertyzy, 08 listopada 2016

Zaledwie 1/4 firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową skorzystała do tej pory z jakiejkolwiek formy wsparcia innowacyjności. 96% nie wykorzystało ulgi na nowe technologie. Blisko połowa firm nie jest świadoma, że w styczniu 2016 roku weszła w życie nowa ulga podatkowa na badania i rozwój – wynika z raportu EY „Ulga B+R – korzyść na wyciągnięcie ręki”. 

Delegowanie pracowników i zarządzanie mobilnością wyzwaniami dla firm

Raporty i ekspertyzy / Komentarze ekspertów, 14 września 2016

Brak dostępu do danych, które pomagają prawidłowo identyfikować oraz przewidywać kwestie związane z delegowaniem pracowników oraz ich mobilnością deklaruje ponad połowa (52%) zatrudnionych. Jeszcze więcej z nich (58%) deklaruje z kolei, że lokalne i międzynarodowe regulacje są jednym z największych wyzwań związanych z delegowaniem i mobilnością.

Zapowiedź zmian w ochronie zdrowia oznacza likwidację NFZ, niepewność w zakresie finansowania i niepokój prywatnych placówek - o ochronie zdrowia w Krynicy

Raporty i ekspertyzy, 08 września 2016

Rok 2016 przynosi wiele zmian w różnych obszarach życia gospodarczego. Podczas sesji otwierającej VII Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy, uczestnicy zastanawiali się, czego możemy i powinniśmy oczekiwać w organizacji zabezpieczenia medycznego w Polsce.

Walka z szarą strefą i wyłudzeniami podatkowymi – czy przestępcy są już w odwrocie?

Raporty i ekspertyzy / Komentarze ekspertów, 07 września 2016

Obniżenie progu płatności elektronicznych w transakcjach biznesowych, wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego, pakiet paliwowy czy nowelizacja ustawy o podatku VAT – to tylko część działań legislacyjnych mających na celu walkę z szarą strefą podjętych przez decydentów w ostatnich miesiącach.

Raport EY: Nowe spojrzenie na 10 największych ryzyk w telekomunikacji. Strategie ich ograniczania w cyfrowym świecie

Raporty i ekspertyzy, 01 września 2016

Niepewność regulacyjna, presja ze strony internetowych gigantów, nieumiejętność tworzenia wartości z posiadanej infrastruktury oraz niezdolność do innowacji to największe wyzwania stojące przed sektorem telekomunikacyjnym.

Zaufanie do pracodawcy według Pokolenia Z: równe szanse dotyczące wynagrodzeń i awansu to podstawa

Raporty i ekspertyzy, 31 sierpnia 2016

Z raportu firmy doradczej EY „Globalne pokolenia 3.0. Badanie zaufania w miejscu pracy" wynika, że mniej niż połowa pełnoetatowych pracowników ma zaufanie do swojego pracodawcy, przełożonego i kolegów.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Stanisławska
Media officer
agnieszka.stanislawska2@pl.ey.com
EY
Rondo 1
00-124 Warsaw
http://www.ey.com/pl
tel: +48 22 557 62 09
mobile: +48 515 608 180

Spotkajmy się

Spotkajmy się tam, gdzie lubisz najbardziej. Dołącz do naszych społeczności!

Archiwalne komunikaty