Komunikaty prasowe

Komentarze ekspertów

  • Share

Polecany komunikat

Nadchodzi rewolucja w prawie celnym. Przedsiębiorcy już dziś powinni zacząć przygotowania do zmian

Komentarze ekspertów, 29 grudnia 2015

1 maja 2016 roku ma wejść w życie Unijny Kodeks Celny (UKC). Oznacza to istotne zmiany dla przedsiębiorców zaangażowanych w handel zagraniczny oraz producentów korzystających z procedur celnych, np. w procesie uszlachetniania, (czyli przerobu towarów, produkcji z importowanych komponentów wysyłanej poza UE).

Nawet rzetelny podatnik może ponieść konsekwencje działania nieuczciwego kontrahenta

Komentarze ekspertów, 03 grudnia 2015

Wartość ujawnionych wyłudzeń podatku VAT w ostatnich latach rośnie lawinowo. Straty Skarbu Państwa z tytułu wyłudzeń podatku od towarów i usług w 2014 roku przekroczyły 9 mld zł, podczas gdy dwa lata wcześniej wyniosły 2,7 mld zł.

Ataki hakerskie przypuszczane przez cybermafię rosnącym problemem firm

Raporty i ekspertyzy / Komentarze ekspertów, 10 listopada 2015

Zdaniem 59% badanych, organizacje przestępcze wyrastają w oczach przedsiębiorstw na najpoważniejsze cyberzagrożenie. Do tej pory to niefrasobliwość pracowników była wskazywana jako największe niebezpieczeństwo.

Strefa euro wciąż na fali wznoszącej – prognoza ekonomiczna EY i Oxford Economics

Raporty i ekspertyzy / Komentarze ekspertów, 14 października 2015

Gospodarka strefy euro kontynuuje stopniowe ożywienie, korzystając z niskich cen energii, wcześniejszego osłabienia kursu euro, rosnącego popytu w USA i Wielkiej Brytanii, a także z umiarkowanie pozytywnych nastrojów inwestycyjnych wśród przedsiębiorców. Zgodnie z październikową prognozą ekonomiczną firmy doradczej EY i instytutu Oxford Economics, PKB strefy euro wzrośnie o 1,6 % w 2015 roku i 1,8% w 2016 roku.

Zyski międzynarodowych koncernów niższe o blisko 1/5? Sejm przyjął nowe zasady dotyczące dywidend

Komentarze ekspertów, 09 października 2015

Na ostatnim posiedzeniu w obecnej kadencji Sejm ostatecznie przyjął nowelizację ustaw o podatkach dochodowych, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Wśród nowych przepisów znalazła się klauzula ograniczająca zwolnienie podatkowe dla dywidend.

Do 30 listopada banki działające w Polsce mają przekazać Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty będące podstawą lokalnych planów naprawy

Komentarze ekspertów, 08 października 2015

Po upadku Lehman Brothers i globalnym kryzysie gospodarczym na całym świecie trwają prace nad zmianami w prawie, które utrudnią powtórzenie scenariusza z 2008 roku. Początkowo, regulacjami w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej objęto grupę banków o znaczeniu systemowym na szczeblu globalnym.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Stanisławska
Media officer
agnieszka.stanislawska2@pl.ey.com
EY
Rondo 1
00-124 Warsaw
http://www.ey.com/pl
tel: +48 22 557 62 09
mobile: +48 515 608 180

Spotkajmy się

Spotkajmy się tam, gdzie lubisz najbardziej. Dołącz do naszych społeczności!

Archiwalne komunikaty