Komunikaty prasowe

  • Share

Polecany komunikat

Koniec mitu prywaciarza. Wyniki badania „Polacy o firmach rodzinnych 2015”

Raporty i ekspertyzy, 27 października 2015

Tradycja, wysoka jakość, rzetelność, wiarygodność i uczciwość to cechy, które najczęściej kojarzą się Polakom z firmami rodzinnymi, wynika z drugiej edycji raportu „Polacy o firmach rodzinnych" opracowanego na zlecenie Fundacji Firmy Rodzinne.

Program EY Sprawne Państwo: Polskie uniwersytety nie są w stanie odpowiedzieć na wyzwania gospodarki opartej na wiedzy. Aby to zmienić, muszą postawić na silne przywództwo i większą otwartość

Sprawne Państwo, 22 października 2015

Polskie uczelnie potrzebują nowoczesnego ustroju oraz szerokiej autonomii zarządczej i finansowej, która pozwoliłaby im w pełni wykorzystać posiadany potencjał w wymiarze badawczym oraz dydaktycznym.

Finaliści 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku są już znani

Przedsiębiorca Roku, 19 października 2015

Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowanych zostało 13 przedsiębiorców reprezentujących 3 konkursowe kategorie: Produkcję i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes.

Strefa euro wciąż na fali wznoszącej – prognoza ekonomiczna EY i Oxford Economics

Raporty i ekspertyzy / Komentarze ekspertów, 14 października 2015

Gospodarka strefy euro kontynuuje stopniowe ożywienie, korzystając z niskich cen energii, wcześniejszego osłabienia kursu euro, rosnącego popytu w USA i Wielkiej Brytanii, a także z umiarkowanie pozytywnych nastrojów inwestycyjnych wśród przedsiębiorców. Zgodnie z październikową prognozą ekonomiczną firmy doradczej EY i instytutu Oxford Economics, PKB strefy euro wzrośnie o 1,6 % w 2015 roku i 1,8% w 2016 roku.

Zyski międzynarodowych koncernów niższe o blisko 1/5? Sejm przyjął nowe zasady dotyczące dywidend

Komentarze ekspertów, 09 października 2015

Na ostatnim posiedzeniu w obecnej kadencji Sejm ostatecznie przyjął nowelizację ustaw o podatkach dochodowych, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Wśród nowych przepisów znalazła się klauzula ograniczająca zwolnienie podatkowe dla dywidend.

Do 30 listopada banki działające w Polsce mają przekazać Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty będące podstawą lokalnych planów naprawy

Komentarze ekspertów, 08 października 2015

Po upadku Lehman Brothers i globalnym kryzysie gospodarczym na całym świecie trwają prace nad zmianami w prawie, które utrudnią powtórzenie scenariusza z 2008 roku. Początkowo, regulacjami w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej objęto grupę banków o znaczeniu systemowym na szczeblu globalnym.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Stanisławska
Media officer
agnieszka.stanislawska2@pl.ey.com
EY
Rondo 1
00-124 Warsaw
http://www.ey.com/pl
tel: +48 22 557 62 09
mobile: +48 515 608 180

Spotkajmy się

Spotkajmy się tam, gdzie lubisz najbardziej. Dołącz do naszych społeczności!

Archiwalne komunikaty