Przedsiębiorca Roku

Brytyjski finansista Michael Spencer zwycięzcą finału konkursu Ernst & Young World Entrepreneur of the Year

07 czerwca 2010

  • Share
Brytyjski finansista Michael Spencer zwycięzcą finału konkursu Ernst & Young World Entrepreneur of the Year

Założyciel brytyjskiej grupy ICAP i pionier usług finansowych Michael Spencer wygrał rywalizację z przedsiębiorcami z ponad 50 krajów świata. Podczas finału konkursu Ernst & Young World Entrepreneur of the Year Polskę reprezentował Piotr Mikrut, Prezes Śnieżki SA, Przedsiębiorca Roku 2009. Uroczystość odbyła się w minioną sobotę w Monte Carlo, a międzynarodowe grono najlepszych przedsiębiorców świata uhonorowano w ten sposób już po raz dziesiąty.

Grupa ICAP, zajmująca się przede wszystkim pośrednictwem w transakcjach finansowych jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm działających na rynku finansowym. Imperium, powstałe w 1986 roku z kapitału o wartości zaledwie 45 tys. dolarów oszczędności, daje dzisiaj ponad 2,7 mld dolarów przychodu rocznie. Firma Michaela Spencera przeznacza na cele charytatywne dochody zdobyte w jeden wybrany dzień roku. Zgromadziła w ten sposób już 191 milionów dolarów. Michael Spencer działa też na niwie politycznej, sprawując funkcję skarbnika Partii Konserwatywnej, współrządzącej obecnie Wielką Brytanią.

Po odebraniu nagrody Michael Spencer podkreślił, że jego firma działa jako przedsiębiorstwo globalne i jest aktywna na rynku międzynarodowym, co pozwala być mniej zależnym od trudnej obecnie sytuacji w gospodarce europejskiej: „Jeśli wyjdzie się z Europy to widać, że wiele gospodarek radzi sobie znacznie lepiej. Nie można koncentrować się na Europie.”

Jim Turley, globalny prezes Ernst & Young, podkreślił: „Na przestrzeni ostatnich lat zauważyliśmy istotne zmiany w gospodarce: globalizację, wzrost rynków wschodzących czy dynamiczny rozwój Internetu. Ale jedna rzecz pozostaje niezmienna – potęga przedsiębiorczości. Optymizm przedsiębiorców, ich umiejętność wykorzystywania okazji oraz ciężka praca, pozostają siłami napędowymi zmian i inspiracją dla ludzi na całym świecie. Michael jest uosobieniem ducha przedsiębiorczości i jest wart tegorocznego tytułu.”

O tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie walczą od ośmiu lat także Polacy. Z najlepszymi przedsiębiorcami świata zmierzyli się w Monte Carlo m.in. Krzysztof Pawłowski, Tadeusz Winkowski, Dariusz Miłek i Piotr Mikrut. Obecnie trwa ósma już, polska edycja konkursu.

Termin nadsyłania formularzy aplikacyjnych, dostępnych na stronie http://www.przedsiebiorcaroku.pl/, upływa 16 czerwca 2010 roku.

Zachęcamy do startu w konkursie!!! Więcej informacji na stronie: http://www.przedsiebiorcaroku.pl/

Kontakt:

Barbara Górska

Anna Pawliszewska

Dyrektor konkursu
Ernst & Young Przedsiębiorca Roku

Public Relations

e-mail: Barbara.Gorska@pl.ey.com

e-mail: Anna.Pawliszewska@pl.ey.com

tel.: 0 22 557 7416

tel.: 0 22 557 6420

 

Firma Ernst & Young jest globalnym liderem w zakresie usług audytorskich, podatkowych, transakcyjnych i doradczych. Na całym świecie 144 000 naszych pracowników jednoczą wspólne wartości i świadczenie wysokiej jakości usług. Zmieniamy rzeczywistość, pomagając naszym pracownikom, naszym klientom oraz otaczającej nas społeczności w wykorzystaniu ich potencjału.

Załączniki komunikatu