Przedsiębiorca Roku

Znamy nazwiska finalistów ósmej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2010

19 października 2010

  • Share
Znamy nazwiska finalistów ósmej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2010

Zakwalifikowani do finału przedsiębiorcy w 2009 roku zatrudniali łącznie prawie 7 500 osób a ich firmy osiągnęły 3,5 miliarda zł przychodu. Spośród finalistów wyłoniony zostanie zwycięzca, który będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu w Monte Carlo.

Jury konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego 18 października 2010 roku wyłoniło finalistów ósmej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku. Są nimi:

► Ryszard Florek – FAKRO
► Krzysztof Gradecki – Eko Holding
► Stefan Jurczyk, Piotr Kapcio, Krystian Stypuła – Home.pl
► Michał Kaszuba, Jacek Wojciechowicz – Centrum Badań DNA
► Filip Kening – Tilia
► Lucjana Kuźnicka–Tylenda – TFP
► Mikołaj Placek – Oknoplast Kraków
► Piotr i Paweł Woś – Piotr i Paweł
► Marcin Zawadzki – Medi-System
► Marek Żołędziowski – Change Integrated

Nazwiska laureatów konkursu - zwycięzców w poszczególnych kategoriach: Produkcja, Usługi, Nowy Biznes oraz nazwisko zdobywcy tytułu Przedsiębiorca Roku 2010 zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej konkursu, która odbędzie się 27 listopada, w budynku FOCUS w Warszawie i będzie transmitowana przez dwie stacje telewizyjne: TVN 24 i TVN CNBC.

O konkursie:
Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to jedyna tej skali (ponad 10 000 kandydatów), międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs jest organizowany od 1986 roku, uczestniczy w nim ponad 50 państw. Niezależne od Ernst & Young Jury podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy w oparciu o takie kryteria jak: przedsiębiorczość, działalność międzynarodowa, innowacyjność, relacje z pracownikami i najbliższym otoczeniem oraz wyniki finansowe. Analizując wszystkie dane, informacje i liczby, członkowie Jury nie tracą z oczu człowieka, dążą do poznania jego osobowości. W Polsce konkurs organizowany jest już po raz ósmy.
 

W Jury polskiej ósmej edycji konkursu zasiadają:
► Jan Krzysztof Bielecki - Przewodniczący Jury
► Leszek Czarnecki
► Andrzej Dębowski
► Maciej Duda - Przedsiębiorca Roku 2006
► Marcin Iwiński - Przedsiębiorca Roku 2008
► Jerzy Koźmiński
► Piotr Mikrut – Przedsiębiorca Roku 2009
► Dariusz Miłek - Przedsiębiorca Roku 2007
► Jacek Siwicki
► Tadeusz Winkowski - Przedsiębiorca Roku 2005

Partnerami konkursu są: Credit Suisse, Gazeta Wyborcza, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Harvard Business Review Polska, Radio PiN, TVN24, TVN CNBC. Partnerem Gali Finałowej ósmej edycji konkursu jest PKN ORLEN S.A.

Więcej informacji: www.przedsiebiorcaroku.pl

Kontakt:
Barbara Górska
Dyrektor Konkursu
Ernst & Young Przedsiębiorca Roku
tel.: 22 557 7416
e-mail: Barbara.Gorska@pl.ey.com

Anna Pawliszewska
Public Relations
Ernst & Young
tel.: 22 557 6420
e-mail: Anna.Pawliszewska@pl.ey.com

 

Ryszard Florek, FAKRO
Twórca i właściciel firmy, która jest obecnie numerem dwa na światowym rynku produkcji i sprzedaży okien dachowych. FAKRO, w skład którego wchodzi dziś 9 zakładów produkcyjnych i 12 zagranicznych firm dystrybucyjnych, oferuje ponad 300 modeli produktów, opartych na projektach polskich konstruktorów. Choć po okna z Podhala sięga dziś co drugi Polak, to aż 70% produkcji FAKRO trafia na eksport.

Krzysztof Gradecki, Eko-Holding S.A.
Twórca i prezes notowanej na GPW, dynamicznie rozwijającej się sieci sklepów spożywczych oraz sieci dystrybucji hurtowej chemii gospodarczej i kosmetyków. W sklepach Eko - Holding, dostarczających świeży produkt w pobliże domu, codziennych zakupów dokonuje około 200 tysięcy klientów. Eko - Holding to jedna z największych polskich grup handlowych, działająca głównie na obszarze południowej i południowo-zachodniej Polski.

Stefan Jurczyk, Piotr Kapcio, Krystian Stypuła – Home.pl
Założyciele oraz współwłaściciele Home.pl, lidera w dostawie usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo - Wschodniej. Jako wiodący podmiot na polskim rynku nowoczesnych internetowych usług hostingowych, Home.pl obsługuje obecnie 40% wszystkich zarejestrowanych serwerów i świadczy usługi prawie półtoramilionowej grupie użytkowników. Przedsiębiorcy poznali się przypadkowo, dzięki wspólnej pasji do Internetu.

Michał Kaszuba, Jacek Wojciechowicz, Centrum Badań DNA
Założyciele ośrodka naukowo-badawczego, specjalizującego się w prowadzeniu badań genetycznych i analizach DNA przy wykorzystaniu autorskich testów diagnostycznych. Absolwenci biotechnologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Michał Kaszuba jest doktorantem Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu. Jacek Wojciechowicz jest doktorantem Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu.

Filip Kening, Tilia
Twórca firmy produkującej infrastrukturę sportową i dostarczającej nawierzchnie sportowe niezbędne przy budowie boisk i bieżni, a także świadczącej usługi napraw i konserwacji nawierzchni ze sztucznej trawy. Filip Kenig jest właścicielem klubu piłkarskiego ŁKS Łódź a także byłym zawodowym koszykarzem. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Łódzkiej.

Lucjana Kuźnicka-Tylenda, TFP
Właścicielka - a od 18 lat także Prezes Zarządu - firmy TFP, specjalizującej się w produkcji tektury falistej i opakowań z tektury falistej. Wśród głównych odbiorców produktów TFP znajdują się m.in.: Kampania Piwowarska, Nestle i Ikea. Lucjana Kuźnicka- Tylenda jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutnicznej w Krakowie i studiów podyplomowych na Politechnice Poznańskiej.

Mikołaj Placek, Oknoplast – Kraków
Prezes i współwłaściciel firmy produkującej okna PVC a także dodatki okienne, drzwi zewnętrzne, rolety oraz wyroby aluminiowe. Do rodzinnej firmy dołączył 10 lat temu. Przeszedł przez wszystkie szczeble zawodowe, przyczyniając się do przemiany niedużej lokalnej firmy w międzynarodowe przedsiębiorstwo. Liczba klientów OKNOPLAST – Kraków przekroczyła już 800 tysięcy, a fabrykę opuściło ponad dwa miliony okien.

Piotr i Paweł Woś, Piotr i Paweł S.A.
Właściciele i Prezesi Zarządu jednej z największych i najpopularniejszych sieci supermarketów w Polsce. Bracia Piotr i Paweł Woś rozpoczynali przygodę z biznesem 20 lat temu od założenia, wspólnie z mamą, małego sklepu na jednym z poznańskich osiedli. Obecnie zarządzają 72 sklepami w 45 miastach Polski, a do roku 2015 planują zwiększyć liczbę sklepów do 150. Strategia firmy opiera się na wymogu wysokiej jakości i maksymalnej satysfakcji klienta.

Marcin Zawadzki, Medi-System
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (chirurg dziecięcy) i studiów MBA.
Zbudował od podstaw pierwszy w Polsce kompleksowy system domów opieki zdrowotnej dla osób starszych, świadczący usługi zarówno na podstawie kontraktów z NFZ, jak i na zasadach czysto komercyjnych. Medi-System oferuje obecnie kompleksowy zakres świadczeń w czterech ośrodkach zdrowotnych na terenie województwa mazowieckiego.

Marek Żołędziowski, Change Integrated
Współwłaściciel i twórca jednej z czołowych polskich niezależnych agencji reklamowych. Laureat wielu prestiżowych krajowych i zagranicznych nagród branży reklamowej. Założona przez Marka Żołędziowskiego w 2006 roku firma Change Integrated specjalizuje się w nowoczesnych i kreatywnych rozwiązaniach komunikacyjnych oraz marketingowych, m.in. w obszarze nowych mediów.


 

 

***Ernst & Young, to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Ernst &Young w Polsce to ponad 1300 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju. Ernst & Young jest audytorem prawie 20% przedsiębiorstw znajdujących się na liście 1000 największych światowych firm magazynu Business Week. Jest też światowym liderem w dziedzinie doradztwa podatkowego. Firma świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

 

 

 

 

Załączniki komunikatu