Informacje korporacyjne

Ernst & Young uruchamia program wellness dla pracowników

18 grudnia 2012

  • Share
Ernst & Young uruchamia program wellness dla pracowników

Masaże profilaktyczno-relaksacyjne w biurze, zaopatrywanie pracowników w świeże owoce dwa razy w tygodniu, czy cykle wykładów na tematy dotyczące ochrony zdrowia, dietetyki i wychowania dzieci – to tylko niektóre elementy nowego programu EY Care & Wellness, który dla swoich pracowników wdrożyła ostatnio doradcza firma Ernst & Young. Komfort przebywania w miejscu pracy jest, obok rozwoju zawodowego, jednym z czynników, które zadecydowały o czołowej pozycji firmy Ernst & Young w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców.

 

W ostatniej edycji badania międzynarodowej organizacji Universum doradcza firma Ernst & Young została uznana Idealnym Pracodawcą w ocenie ponad 18 tys. studentów z całej Polski. Firma zyskała renomę pożądanego pracodawcy m.in. dzięki takim czynnikom jak: jasno sprecyzowana ścieżka kariery, praca w międzynarodowym zespole specjalistów, realizacja różnorodnych projektów czy atrakcyjny program szkoleń umożliwiający zdobycie nowych umiejętności, wiedzy i doświadczenia.
– Nawet jeśli nie wynika to jasno z badań, wiemy, że równie istotne co rozwój zawodowy są dla pracowników „czynniki miękkie” związane z komfortem przebywania w miejscu pracy. Dlatego kultura organizacyjna i dbałość o pracowników są dla nas równie istotnymi aspektami, jak te dotyczące kariery zawodowej i rozwoju. Dlatego właśnie wdrożyliśmy program zrównoważonego rozwoju – EY Care & Wellness – wyjaśnia Agnieszka Maciejewska, Dyrektor Działu Personalnego Ernst & Young w Polsce.

Masaże, jabłka, wykłady i maratony

Zachowanie równowagi między życiem osobistym i zawodowym to jedno z największych wyzwań we współczesnym dynamicznym środowisku biznesowym. Sfera zawodowa współgrająca z tą prywatną ma duży wpływ na efektywność, kreatywność i wydajność w pracy. Zadowolenie pracowników jest kluczem do sukcesu firmy, dlatego właśnie z myślą o nich, obok innych istniejących już świadczeń pozapłacowych, wdrożony został program zrównoważonego rozwoju zawodowego i prywatnego EY Care & Wellness. Zakres programu obejmuje m.in. wykłady dotyczące ochrony zdrowia, właściwego żywienia i wychowania dzieci oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Pracownicy mogą również korzystać z krótkich masaży profilaktyczno-relaksacyjnych wykonywanych przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Dwa razy w tygodniu dostarczane są do biura jabłka, firma dysponuje też strefami chill-out – pomieszczeniami z wygodnymi kanapami, w których można się odprężyć. W ramach programu współfinansowane są też sporty grupowe i indywidualne, a przy okazji różnych imprez biegowych pracownicy razem ustawiają się na starcie, by wspólnie poczuć ducha sportowej rywalizacji – m.in. podczas maratonu i półmaratonu warszawskiego czy popularnego biegu ‘Biegnij Warszawo’.

Agnieszka Maciejewska przyznaje: - Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia. Na bieżąco zbieramy opinie i komentarze pracowników, starając się sprostać ich wymaganiom, a wdrożenie tego programu jest odpowiedzią na ich potrzeby. Pogram powstał z myślą o motywacji i zwiększonej satysfakcji zawodowej pracowników. Taki balans rozwoju i wspierania pracowników pozwala nam być pożądanym pracodawcą dla studentów i absolwentów wyższych uczelni. Ponadto, inicjatywy oferowane w ramach programu EY Care & Wellness sprzyjają integracji.

Szczęśliwy pracownik to wydajny pracownik

Z badania Creating Sustainable Performance przeprowadzonego przez Gretchen Spreitzer (profesor zarządzania na Uniwersytecie Michigan) i Christine Porath (asystent profesora na Uniwersytecie Georgetown) w styczniu 2012 roku na ponad 1200 menadżerach średniego i wyższego szczebla wynika, że sport, dieta i profilaktyka zdrowia przekładają się w coraz większym stopniu na to jak pracujemy. Szczęśliwy i osiągający równowagę między życiem zawodowym a prywatnym pracownik ma o 16% wyższą wydajność, wykazuje o 32% wyższe zaangażowanie i odczuwa o 46% większą satysfakcję z pracy. Ma też o ponad 130% niższą podatność na wypalenie zawodowe.

- Wszyscy zwyczajnie dążymy do szczęścia i sukcesu tak w pracy jak i życiu prywatnym. W ostatnich latach wracamy znów do starych prawd i ulega odwróceniu funkcjonujący do niedawna paradygmat, że osiągnięcie sukcesu zawodowego jest gwarantem szczęścia –okazuje się bowiem, że to człowiek, który na ogół czuje się szczęśliwy w swoim życiu ma również dużo większą szansę na odniesienie sukcesu zawodowego. Człowiek bardziej spełniony i szczęśliwy w swoim życiu lepiej również realizuje się w pracy. A z kolei człowiek szczęśliwy to taki, który stara się rozwijać w sposób zrównoważony, pamiętając nie tylko o rozwoju zawodowym, ale również o swoim zdrowiu fizycznym i o rozwoju w życiu osobistym – mówi Zofia Dzik, Prezes Zarządu, Fundacja Humanities-Sztuka Wychowania.

 

Informacje o pracodawcy

Ernst & Young jest najbardziej rozpoznawalną firmą świadczącą profesjonalne usługi doradcze w Polsce. Firma ma swoje biura w 6 miastach Polski (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź). Pracownicy Ernst & Young, ponad 1500 osób, to eksperci w zakresie audytu, doradztwa biznesowego, podatkowego i transakcyjnego.

Od wielu lat Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. Firma zdobyła pierwsze miejsce w rankingu ‘Pracodawca Roku 2011’ przeprowadzonym przez AIESEC Polska. Ernst & Young jest najbardziej pożądanym pracodawcą na rynku polskim wśród studentów kierunków ekonomicznych. Za kluczowe czynniki decydujące o atrakcyjności Ernst & Young jako pożądanego pracodawcy studenci uznali takie kryteria jak konkurencyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy i satysfakcja z wykonywanych obowiązków.

Firma Ernst & Young wygrała również I Ogólnopolskie Badanie MBE Student Index 2011, zdobywając 1. miejsce w rankingu Idealnych i Pożądanych Pracodawców – badanie zostało przeprowadzone wśród 2070 studentów i absolwentów zainteresowanych rozwojem kariery w branży finansowej.

W opublikowanym w lutym 2012 roku rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę Trendance Graduate Barometer przygotowanego na podstawie badania przeprowadzonego wśród 1400 polskich studentów, firma Ernst & Young uplasowała się na 3. miejscu w kategorii ‘Biznes’ – wyprzedzając wszystkie firmy z tzw. Wielkiej Czwórki.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/kariera

Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Ernst & Young w Polsce to ponad 1400 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W roku 2012 firma zajęła I miejsce w Rankingu Audytorów Rzeczypospolitej i Gazety Giełdy Parkiet. Została również uznana Najskuteczniejszą Firmą Doradztwa Podatkowego w VI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej i Idealnym Pracodawcą w badaniu Universum Students Survey.

www.ey.com/pl

Załączniki komunikatu