Informacje korporacyjne

Praktyka doradztwa transakcyjnego EY wyróżniona tytułem Firmy Doradczej 2014 Roku w Europie

16 grudnia 2014

  • Share
Praktyka doradztwa transakcyjnego EY wyróżniona tytułem Firmy Doradczej 2014 Roku w Europie

Serwis branżowy Mergermarket po raz czwarty wyróżnił dział Doradztwa Transakcyjnego EY tytułem Firmy Doradczej Roku w Europie. To najbardziej prestiżowa wyróżnienie w obszarze fuzji i przejęć na starym kontynencie. EY utrzymał pozycję lidera, wcześniej zdobył już ten tytuł w 2010, 2012 i 2013 roku. Dział doradztwa transakcyjnego otrzymał także tytuł Doradcy Finansowego Roku w Europie Środkowej i Wschodniej.

Nagrody rozdano 11 grudnia podczas uroczystej gali w Londynie. Poszczególne tytuły przyznano na podstawie analizy danych Mergermarket i opinii niezależnego jury. W ocenianym okresie eksperci z działu doradztwa transakcyjnego doradzali przy 390 transakcjach. W statystykach Mergermarket zajął pierwsze miejsce zarówno pod względem liczby zawartych transakcji jak i ich wartości.

Praktyka doradztwa transakcyjnego EY jest obecna w 40 krajach Europy, w tym w Polsce i liczy w sumie 4 500 specjalistów, z czego 300 w Europie Środkowo-Wschodniej. Rok 2014 był dla EY bardzo owocny zarówno pod względem liczby bardzo dużych transakcji, w których udział brali eksperci firmy doradczej jak i rekordowej liczby nowych partnerów na całym świecie, którzy swoimi kompetencjami wzmocnili dział doradztwa transakcyjnego.

Polski zespół fuzji i przejęć jest częścią działu doradztwa transakcyjnego. Więcej o usługach doradztwa transakcyjnego można znaleźć tutaj 

O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

EY w Polsce to ponad 1600 ekspertów pracujących w 6 biurach: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Według Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej" i „Parkietu" w 2013 roku byliśmy największą firmą świadczącą usługi profesjonalne w Polsce pod względem przychodów.

Audytujemy ponad 1500 firm działających na polskim rynku. W 2014 roku zdobyliśmy tytuł Najlepszej Firmy Doradztwa Podatkowego w VIII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych „Dziennika Gazety Prawnej" oraz Największej Firmy Doradztwa Podatkowego wg. rankingu „Rzeczpospolitej". Od lat zajmujemy również pozycję lidera w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców. Zdobyliśmy tytuł „Pracodawca Roku 2013” w rankingu przeprowadzonym przez AIESEC oraz pierwsze miejsce spośród firm z tzw. Wielkiej Czwórki w rankingu „Idealny Pracodawca” przeprowadzonym przez Universum.

Dowiedz się więcej na: www.ey.com/PL/pl/Home

Załączniki komunikatu