Informacje korporacyjne

Praktyka Doradztwa Transakcyjnego (TAS) EY kolejny raz nagrodzona tytułem Firmy Doradczej Roku w Europie

10 grudnia 2015

  • Share
Praktyka Doradztwa Transakcyjnego (TAS) EY kolejny raz nagrodzona tytułem Firmy Doradczej Roku w Europie

Prestiżowe europejskie wyróżnienie w obszarze fuzji i przejęć przyznawane jest corocznie przez serwis branżowy Mergermarket. W 2015 roku EY został sklasyfikowany na pierwszym miejscu zarówno w kategorii liczby zawartych transakcji jaki i ich wartości. To nie pierwsze takie wyróżnienie dla Doradztwa Transakcyjnego EY – tytuł Firmy Doradczej Roku w Europie został przyznany EY pięciokrotnie w przeciągu ostatnich sześciu lat: w 2010, 2012, 2013, 2014 oraz 2015 roku.

Tegoroczna nagroda została przyznana 9 grudnia w Londynie na podstawie analizy danych Mergermarket i opinii niezależnego jury, które nagrodziło EY za „przeprowadzenie najważniejszych fuzji i przejęć (M&A) w Europie oraz za wyróżniające się jakością doradztwo transakcyjne, realizowane od etapu opracowania strategii po samą transakcję”. W okresie, za który przyznawana jest nagroda, TAS EY uczestniczył w 544 transakcjach w całej Europie. Utrzymanie pozycji lidera było możliwe dzięki wyraźnemu zwiększeniu zaangażowania doradców EY – w ocenianym w 2014 roku analogicznym okresie nagroda została bowiem przyznana za 390 transakcji.

Nagroda potwierdza prymat EY w Europie. Podobnie jest w skali globalnej, ponieważ EY w 2015 roku doradzał przy największych i najważniejszych transakcjach na całym świecie. Praktyka Doradztwa Transakcyjnego EY jest obecna w 38 krajach Europy, w tym w Polsce. Zatrudnia ponad 5500 doradców w 100 europejskich miastach. W Polsce Zespół Fuzji i Przejęć EY jest częścią Działu Doradztwa Transakcyjnego EY. Więcej o usługach doradztwa transakcyjnego w Polsce można znaleźć na stronie internetowej EY.

O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl 

Załączniki komunikatu