Informacje korporacyjne

EY Pracodawcą Roku i Najlepszym Miejscem Pracy – prestiżowe wyróżnienia dla firmy doradczej

12 kwietnia 2017

  • Share
EY Pracodawcą Roku i Najlepszym Miejscem Pracy – prestiżowe wyróżnienia dla firmy doradczej

W krótkim odstępie czasu firma doradcza EY otrzymała dwa wyróżnienia, jako pracodawca, który oferuje najlepsze warunki pracy i rozwoju dla młodych oraz doświadczonych osób. Międzynarodowa organizacja studencka AISEC w 25. edycji swego corocznego badania nagrodziła EY tytułem Pracodawcy Roku. Natomiast Great Place to Work przyznał EY, wyróżnienie w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników. Oba tytuły zbiegły się w czasie z wiosenną kampania rekrutacyjną, w której EY zatrudni w Polsce 200 nowych pracowników oraz z prezentacją nowej strategii rekrutacyjnej EY, wychodzącej naprzeciw potrzebom pokolenia Y.

EY Pracodawcą Roku według studentów AISEC

Po raz kolejny EY zdobył tytuł Pracodawcy Roku w badaniu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Podobnie jak w latach 2014 – 2016 firma doradcza zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Google. W 2017 roku w 25. jubileuszowym rankingu wzięli udział studenci IV i V roku kierunków ekonomicznych z 15 polskich uczelni. Istotą badania AISEC jest szeroka analiza środowiska studenckiego zapatrującego się na rynek pracy. Studenci, wypełniając ankietę, wpisują firmę, która w ich ocenie jest najlepszym pracodawcą na polskim rynku. Odpowiadają również na pytania dotyczące ich oczekiwań i preferencji wobec przyszłej pracy. Pełen raport Pracodawca Roku 2016 będzie udostępniony przez AIESEC jeszcze w kwietniu.

- To nasz kolejny sukces w rankingu Pracodawca Roku. Byliśmy już kilkakrotnie wyróżniani tym zaszczytnym tytułem, jednak wysoka pozycja zawsze cieszy tak samo. EY ponownie okazał się w opinii studentów polskich uczelni, drugą najlepszą firmą w Polsce, a pierwszą wśród firm z tzw. Wielkiej Czwórki – mówi Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY. – O tym, że EY jest miejscem pracy tak dobrze postrzeganym przez młodych ludzi decyduje również nasze innowacyjne podejście do procesów rekrutacyjnych. Od lat oferujemy studentom merytoryczne konkursy, w których można zdobyć atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim pracę i praktyki. Również z myślą o nich od tego roku zmieniliśmy zasady rekrutacji - umowę o pracę możemy zaproponować już po ukończeniu studiów licencjackich. Wprowadziliśmy też unikatową w branży szybką ścieżkę rekrutacji – w 48 h do EY – dodaje Agnieszka Maciejewska.

EY Najlepszym Miejscem Pracy

Sukces przyszedł także w tegorocznej, dziewiątej już, edycji konkursu na „Najlepsze Miejsca Pracy”. Great Place to Work w Polsce przebadał 83 firmy działające w naszym kraju. Organizacje były oceniane na podstawie analizy twardych kryteriów, a na końcowy wynik duży wpływ miała opinia samych pracowników. Nagrody przyznane zostały w 3 kategoriach w zależności od wielkości zatrudnienia - poniżej 50 osób, poniżej 500 osób oraz powyżej 500 pracowników.

– EY został wyróżniony spośród grona przedsiębiorstw o największej skali działania. Jako jedyni z firm świadczących usługi profesjonalne weszliśmy do grona laureatów. Nagroda jest kombinacją opinii ekspertów, którzy docenili nasze aktywności na rzecz zapewnienia pracownikom jak najlepszego miejsca do twórczej pracy. Z drugiej strony, wyrazem zadowolenia zespołu, który tu pracuje i współtworzy tę organizację na co dzień. To powoduje, że wyróżnienie to jest dla nas bardzo ważne – komentuje wyniki Anna Woźniak, Doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY.

Pracodawca Roku zatrudnia do Najlepszego Miejsca Pracy

Oba wyróżnienia zbiegły się w czasie ze startem wiosennej kampanii rekrutacyjnej EY oraz wdrożeniem nowej strategii rekrutacyjnej firmy. Do września EY planuje zatrudnić w swych 7 biurach w Polsce 200 osób w 4 działach biznesowych: usług audytorskich, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Na kandydatów czeka m.in. szybka ścieżka rekrutacji – w 48 godzin od momentu rozpoczęcia procesu dowiedzą się czy mogą liczyć na zatrudnienie. W nowej strategii rekrutacji EY stawia również na różnorodność – firma otwiera się na studentów kierunków niezwiązanych z finansami czy prawem. EY kieruje swe aktywności także do polskich absolwentów zagranicznych uczelni oraz zagranicznych studentów w Polsce.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 231 000 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 14 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Co roku otrzymuje tytuł Idealnego Pracodawcy według Uniwersum a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl