Informacje korporacyjne

Konkursy studenckie EY – rozstrzygnięcia finałowe Audit OdyssEY i EY Financial Challenger

26 maja 2017

  • Share
Konkursy studenckie EY – rozstrzygnięcia finałowe Audit OdyssEY i EY Financial Challenger

Firma doradcza EY od lat organizuje konkursy studenckie, w których rywalizują przyszli biegli rewidenci, doradcy transakcyjni i podatkowi. Jako ostatni rozstrzygnięty został konkurs EY organizowany dla studentów zainteresowanych audytem i pracą biegłego rewidenta – Audit OdyssEY. Najlepsza okazała się drużyna Drim Tim z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wcześniej, swój finał miał także konkurs EY Financial Challenger, dedykowany studentom zainteresowanym doradztwem transakcyjnym. Triumfowała w nim drużyna Golden Eagles ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Audit OdyssEY to konkurs, w którym udział biorą studenci pragnący przekonać się jak wygląda praca biegłego rewidenta. W tegorocznej, drugiej już edycji, rywalizowali ze sobą w ramach trzech etapów: teście złożonym z kilkunastu pytań i zadań dotyczących pracy audytorów, interaktywnego webcastu oraz kompleksowej symulacji projektu audytowego w finale. Do drugiej edycji tego konkursu zgłosiło się ponad 2000 studentów z 570 drużyn. W finałowej rozgrywce zmierzyło się 10 najlepszych zespołów. Ich zadaniem było wcielić się w rolę profesjonalnego zespołu audytowego w firmie doradczej i przeprowadzić badanie sprawozdania finansowego międzynarodowej grupy kapitałowej, notowanej na giełdzie. Następnie rywalizujące ze sobą zespoły prowadziły spotkanie podsumowujące audyt z zarządem badanej spółki, w trakcie którego dyskutowali zidentyfikowane kwestie przed konkursowym jury, w skład którego wchodzą biegli rewidenci z EY.

- W finale sprawdzaliśmy nie tylko wiedzę i znajomość standardów rachunkowości. Ważna była także umiejętność wyciągania wniosków, zdolności analityczne, współpraca w zespole, sposoby prezentacji swoich racji oraz umiejętność pracy pod presją. Słowem – wszystko, co powinno charakteryzować biegłego rewidenta – komentuje Marcin Zieliński, Partner w Dziale Audytu EY. – Druga edycja Audit OdyssEY pokazała, że z roku na rok poziom wiedzy studentów jest coraz wyższy, choć zadania finałowe były jeszcze trudniejsze niż rok wcześniej. Odzwierciedlały one realne problemy, z jakimi spotykają się na co dzień audytorzy. Do rywalizacji włączyliśmy również problemy natury etycznej, ponieważ zawód biegłego rewidenta jest zawodem zaufania publicznego i różni się od pracy innych doradców: finansowych, strategicznych czy prawnych. Przez te kilka godzin finału pokazaliśmy, że audytor przechodząc w trakcie kilku tygodni przez wiele różnych działów w ramach zaledwie jednego projektu i jednej spółki, szybko się uczy i rozwija, poznając odmienne spojrzenia z perspektywy różnych działów i procesów na ten sam biznes. To niewątpliwa zaleta tego zawodu i mam nadzieję, że zachęciliśmy uczestników konkursu EY do związania z nami swej przyszłości – dodaje.

Najlepsi w audycie – laureaci konkursu Audit OdyssEY

W konkursie Audit OdyssEY triumfowała w tym roku drużyna Drim Tim, złożona ze studentów finansów i rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W jej skład weszli: Mariola Krempa, Adam Pawlikowski, Aleksandra Polak i Sławomir Szuba. Drugie miejsce zajął zespół MakapakaAfAf ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który tworzyli: Mateusz Brożek, Magdalena Miś i Magdalena Nowicka. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Życie jak w audycie z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej skład to: Wojciech Gąska, Agnieszka Mordel, Marcin Podleśny i Michał Zakrzewski.

Studenci rywalizowali o atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy otrzymali 20 000 zł do podziału oraz vouchery na szkolenia z programu ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Dodatkowo, każdy członek zwycięskiej drużyny – w zależności od jego osobistej dostępności – dostanie propozycję pracy lub płatnych praktyk w EY. Laureaci na drugim stopniu podium otrzymali 10 000 zł do podziału, czytniki Kindle i szkoleniowe vouchery. Trzecia drużyna została nagrodzona iPadami mini oraz szkoleniami.

Przyszłe gwiazdy doradztwa transakcyjnego w akcji

Dużym zainteresowaniem cieszył się również rozstrzygnięty w kwietniu EY Financial Challenger – konkurs dla studentów zainteresowanych wycenami przedsiębiorstw, fuzjami i przejęciami - słowem wszystkim tym, co składa się na doradztwo transakcyjne. Wzięło w nim bowiem udział ponad 1500 uczestników w 482 zespołach. Droga do finału również prowadziła przez dwa etapy. W finale członkowie najlepszych drużyn rozwiązywali przypadek oparty na realnej transakcji. Chodziło o to, aby jak najbardziej realnie oddać codzienną pracę doradcy transakcyjnego. Jury oceniało wiedzę merytoryczną, zdolności negocjacyjne i prezentacyjne, umiejętność pracy w zespole.

- Poziom 13. edycji EY Financial Challengera wzrósł. Wynika to oczywiście z rosnącego poziomu wiedzy studentów, ale i naszej koncepcji podnoszenia merytorycznej poprzeczki. Chcemy bowiem, aby poprzez udział w rywalizacji uczestnicy lepiej zrozumieli pracę doradcy transakcyjnego. Konkurs pozwolił wszystkim uczestnikom wcielić się w role profesjonalnych doradców transakcyjnych. Uważam, że to ogromna wartość nie tylko dla zwycięzców, ale dla wszystkich finalistów. To ogrom doświadczenia wyniesiony z każdego z etapów konkursu i analiza – co można było zrobić inaczej, co lepiej – komentuje Brendan O’Mahony, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Transakcyjnego EY. – Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w konkursie, przekonali się jak ciekawa i wręcz fascynująca jest w praktyce praca doradcy transakcyjnego – dodaje.

Najlepsi w doradztwie transakcyjnym – laureaci konkursu EY Financial Challenger

Najlepszą drużyną konkursu dla przyszłych gwiazd doradztwa transakcyjnego okazał się zespół Golden Eagles ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w składzie: Mateusz Prudzyński, Agata Staszak, Aleksandra Świercz i Aleksandra Wajs. Drugie miejsce zajęła drużyna To nie są leszcze, Stefan złożona ze studentów Szkoły Głównej Handlowej: Mateusza Matuszewskiego, Michała Mądrego, Jakuba Olkowskiego i Hiep Pham Tronga. Trzecie miejsce zajął zespół Lucrum ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: Zuzanna Ajchel, Maciej Borucki, Adrian Lepa i Wiktor Urbański.

Również i w tym konkursie na najlepszych czekały ciekawe nagrody – oferty pracy bądź praktyk, a także nagrody rzeczowe. Dla zdobywców pierwszego miejsca - 30 000 zł do podziału i szkolenia w EY Academy of Business. Dla członków drugiej drużyny 10 000 zł do podziału, szkolenia i czytniki Kindle. Natomiast członkowie zespołu, który zajął trzecie miejsce otrzymali iPady mini.

Partnerzy konkursów studenckich EY

Partnerem konkursów Audit OdyssEY i EY Financial Challenger jest: EY Academy of Business. Grono partnerów medialnych stanowią: dziennik „Rzeczpospolita” – fundator elektronicznych prenumerat gazety, magazyn „Eurostudent”, a także portale internetowe karierawfinansach.pl oraz dlastudenta.pl.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 231 000 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 14 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl