Informacje korporacyjne

Nowe kompetencje, eksperci i awanse w kancelarii prawnej EY Law

03 października 2017

  • Share

Do kancelarii prawnej EY Law dołączają nowi eksperci: adwokat Małgorzata Chruściak, radca prawny Jerzy Aleksandrowicz oraz radca prawny Marcin Grott. Dzięki ich doświadczeniu, kancelaria poszerzy swoje kompetencje o obszar doradztwa prawnego dla sektora finansowego, sektora zbrojeniowego i lotniczego, a także w zakresie ochrony danych osobowych. Od października w ramach struktur kancelarii na stanowisko associate partner awansuje Katarzyna Kłaczyńska, ekspert w dziedzinie ochrony środowiska i energetyki.

- Bardzo się cieszę, że w naszym zespole znaleźli się świetni, doświadczeni eksperci, którzy doskonale uzupełniają nasze dotychczasowe kompetencje. Dzięki nim możemy dostarczać klientom innowacyjne i praktyczne rozwiązania – mówi Agnieszka Tałasiewicz, Partner Zarządzający kancelarią EY Law.

- W naszej pracy kierujemy się także specjalizacją branżową. Świadczymy usługi dla klientów z takich sektorów jak: energetyczny, paliwowy, transportowy, infrastrukturalny czy nieruchomościowy. Teraz poszerzamy spektrum branż o bankowość i sektor zbrojeniowy – dodaje Zuzanna Zakrzewska, Partner w kancelarii EY Law.

Od października do zespołu kancelarii EY Law dołączają:

Małgorzata Chruściak

Małgorzata jest wiodącym prawnikiem w sektorze bankowości i zagadnień regulacyjnych w Polsce z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w największych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie. Małgorzata doradzała polskim i zagranicznym bankom przy finansowaniu projektów inwestycyjnych, kredytowaniu przez konsorcja bankowe oraz transakcjach restrukturyzacyjnych (w tym związanych z ryzykiem niewypłacalności). Prowadziła procesy tworzenia nowych banków w Polsce oraz nabycia akcji polskich banków i innych instytucji finansowych przez inwestorów zagranicznych, w tym transakcje fuzji międzynarodowych instytucji finansowych.

Jerzy Aleksandrowicz

Jerzy jest ekspertem o obszarze transferu technologii, sektora zbrojeniowego i rynku lotniczego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na Uczelni Łazarskiego, w Ministerstwie Obrony Narodowej a także w kancelariach prawnych. Zajmował się między innymi doradztwem w zakresie zamówień publicznych w sektorze zbrojeniowym i wsparciem w obszarze problematyki offsetowej zarówno w instytucjach publicznych jak również reprezentując klientów korporacyjnych. Przez kilka ostatnich lat był szefem praktyki zbrojeniowej i lotniczej w renomowanej kancelarii prawnej.

Marcin Grott

Marcin jest doktorem nauk prawnych w obszarze prawa ze specjalnością prawo gospodarcze prywatne. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych a także w sektorze bankowym. Specjalizuje się w tematyce ochrony danych osobowych. Pełnił rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz Pełnomocnika ds. ochrony danych osobowych.

Od października w kancelarii EY Law na stanowisko Associate Partner awansuje:

Katarzyna Kłaczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu Jagiellońskiego, adwokat Stanu Nowy Jork. Przez 5 lat z rzędu uznawana za wiodącego europejskiego specjalistę w obszarze prawa ochrony środowiska w rankingu Chambers & Partners. Odpowiada za praktykę kancelarii EY Law w zakresie energetyki, zasobów naturalnych, ochrony środowiska i handlu emisjami. W szczególności specjalizuje się w prawnych aspektach polityki klimatycznej. Jest też częstą komentatorką tematów związanych z energetyką i ochroną klimatu dla mediów.

O kancelarii:

EY Law jest kancelarią prawną o wieloletnim doświadczeniu w obsłudze największych spółek działających na polskim rynku, oferującą szeroki zakres usług prawnych. Jesteśmy częścią globalnej sieci kancelarii prawnych EY Law zrzeszającej kilkadziesiąt kancelarii na całym świecie. Dzięki ścisłej współpracy z zespołami doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego EY, oferujemy naszym klientom kompleksowe i zintegrowane usługi.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3000 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl