Informacje korporacyjne

Firma Gartner uznała EY za najlepszą firmę doradczą w zakresie IT dla sektora finansowego

08 listopada 2017

  • Share
Firma Gartner uznała EY za najlepszą firmę doradczą w zakresie IT dla sektora finansowego

Gartner, amerykańska firma analityczno-doradcza, ogłosiła swój ranking usług IT. Ranking stworzono na podstawie przychodów w 2016 roku oraz udziału w rynku doradztwa IT zgodnie z raportem „Analiza udziałów rynkowych na świecie, Doradztwo IT”, opublikowanym w maju 2017 roku.

Według raportu Gartnera, światowy rynek doradztwa IT zwiększył się o 3,2% w USD i o 4,1% w stałej podstawie walutowej. Eksperci Gartnera podkreślają także, że przedsiębiorstwa kupujące inne firmy szukają konkretnych wyników biznesowych, takich jak: lepsze relacje z klientami, znaczące zmniejszenie kosztów operacyjnych, przewaga konkurencyjna czy generowanie przychodów ze sprzedaży nowych produktów lub funkcjonowania na nowych rynkach.

- Biznes nieustannie się zmienia, więc poszczególne firmy muszą ewoluować w tempie zbliżonym do wdrażanych technologii cyfrowych, zwłaszcza jeśli chcą wygrywać ze stale pojawiąjącymi się nowymi modelami biznesowymi lub nową konkurencją – mówi Wojciech Soleniec, Partner Grupy Rynków Finansowych EY. - Od banków, w warunkach cyfrowej dysrupcji, oczekuje się lepszych wyników finansowych, innowacji oraz współpracy mającej polepszyć ich konkurencyjność. Współpracujemy z klientami na całym świecie pomagając im w cyfrowej transformacji - dodaje.

- Cyfryzacja powoduje, że klienci stale oczekują wyjątkowych relacji, co wpływa na funkcjonowanie każdej branży gospodarki. Pomagamy klientom skoncentrować się na tych obszarach działalności, które mają największy i najważniejszy wpływ na funkcjonowanie ich biznesów – mówi Kazimierz Klonecki, Partner EY w Dziale Technologie i Zarządzanie Ryzykiem Informatycznym. – Te obszary to między innymi robotyka i automatyzacja procesów, sztuczna inteligencja i uczące się maszyny. Dzięki temu klienci na całym świecie mogą szybko wdrażać innowacje i rozwijać się będąc częścią technologicznej rewolucji – dodaje.

Więcej informacji o usługach doradztwa IT na stronie internetowej: http://www.ey.com/pl/pl/services/advisory/it

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl