Przedsiębiorca Roku

Polska firma – Synerise - wśród innowacyjnych projektów wybranych do programu EY Accelerating Entrepreneurs 2018

06 marca 2018

  • Share
Polska firma – Synerise - wśród innowacyjnych projektów wybranych do programu EY Accelerating Entrepreneurs 2018

W programie EY Accelerating Entrepreneurs 2018 dla technologicznych firm o dużym potencjale wzrostu znalazło się 30 przedsiębiorców z całego świata. Polskę będzie reprezentowała spółka Synerise, rozwijająca oprogramowanie pozwalające na efektywne i efektowne wykorzystanie sztucznej inteligencji w działaniach marketingowych i sprzedażowych. Finał konkursu odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia w Amsterdamie.

- W tym roku w programie EY Accelerating Entrepreneurs znalazły się firmy wykorzystujące rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, analityki dużych zbiorów danych, robotyki czy Internetu Rzeczy. Są to przedsiębiorcy, którzy mają potencjał do ekspansji zagranicznej, umiejący odpowiadać na wyzwania stojące przed korporacjami, mający wizję i zdolności przywódcze – mówi Krzysztof Witkowski, Associate Partner odpowiedzialny za programy skierowane do start-upów z ramienia EY. - Celem programu jest pomoc wybranym firmom technologicznym w globalnej ekspansji. EY oferuje wsparcie na wielu płaszczyznach związanych z prowadzeniem biznesu, w tym w sforumłowaniu strategii rozwoju – dodaje Krzysztof Witkowski.

W tegorocznej edycji programu wśród 30 firm z całego świata znalazła się polska spółka technologiczna - Synerise. – Nasza platforma wykorzystuje autorskie rozwiązania przetwarzania danych i metody sztucznej inteligencji, aby pomóc markom lepiej odpowiadać na potrzeby ich klientów. Rozwiązanie zawiera szereg narzędzi do automatyzacji i personalizacji komunikacji, oraz m.in. zarządzania ceną, które pozwalają firmom budować relacje ze swoimi klientami w czasie rzeczywistym i w nieograniczonej skali. Z Synerise zyskują obie strony: klient końcowy wreszcie otrzymuje wyłącznie interesujące go informacje, a marki zwiększają zaangażowanie i liczbę transakcji. Jesteśmy spółką bardzo ofensywnie inwestującą w twarde IP/własność intelektualną, na co dzień rywalizując z największymi firmami branży technologicznej w zakresie Big Data i AI. Budujemy chmurę nowej generacji – mówi Jarosław Królewski, CEO Synerise. Platforma na bieżąco rejestruje i przetwarza każde zdarzenie oraz interakcje w dowolnym kanale komunikacji na linii marka-klient, dostarczając unikalnej wiedzy. Dzięki bogactwu zebranych danych firmy mogą zautomatyzować komunikację, przewidywać przyszłe zachowania klientów, zwiększyć ich zaangażowanie oraz zapewnić pełną personalizację produktów i usług, co przyczynia się do wzrostu sprzedaży.

- W Synerise nic nie dzieje się przypadkowo. Pracując na co dzień nad algorytmami sztucznej inteligencji, planujemy każdy nasz krok. Przestrzegając tej samej zasady wypracowaliśmy strategię szybkiego wzrostu, którą konsekwentnie realizujemy. Zakłada ona m.in. współpracę z najlepszymi, dlatego też zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie Accelerating Enterpreneurs. Wybór Synerise do grona najbardziej perspektywicznych spółek świata przez tak uznaną markę jak EY, potwierdza słuszność wybranego przez nas kierunku skalowania biznesu i rozwoju. W ramach programu będziemy pracować z najlepszymi mentorami i liczę, że obok nowych kontaktów biznesowych, wspierających dalsze otwarcie Synerise na świat, będziemy naszą strategię doskonalić z ich udziałem. Dziękujemy za ten wybór – mówi Krzysztof Blusz, Global Expansion Director, Synerise.

Program EY Accelerating Entrepreneurs 2018 odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia w Amsterdamie. To okazja do poszerzania sieci kontaktów z przedsiębiorcami z całego świata i wymiany wiedzy między nimi. Równolegle w Amsterdamie odbędzie się dwudniowa konferencja Innovation Realized 2018, w której wezmą udział światowi liderzy opinii, prezesi firm a także inni przedsiębiorcy, który rozwijają przełomowe innowacje. Start-upy będą miały tam okazję do wymiany doświadczeń z wiodącymi przedsiębiorcami na temat tego, jak szybko rozwijać swoje firmy i jak konkurować na globalnym rynku, który staje się coraz bardziej połączony.

- W Programie EY Accelerating Entrepreneurs wyłaniamy wyróżniające się start-upy, oparte o nowe modele biznesowe i przełomowe technologie wykazujące duży potencjał do skalowania międzynarodowego. Tegoroczni uczestnicy programu już dziś odpowiadają na duże wyzwania wielu międzynarodowych klientów. Chcemy przygotować tych innowatorów do jeszcze skuteczniejszej ekspansji, tak, by mogli z sukcesem wypłynąć na globalne rynki – mówi Bartosz Niedźwiedzki, Chief Innovation Officer, EY.

W ramach programu start-upy będą miały okazję do rozmów i spotkań z ekspertami EY, globalnymi przedsiębiorcami, liderami branż i coachami, dostęp do sieci kontaktów biznesowych EY oraz sesji z narzędziem EY Growth NavigatorTM, która pozwala ocenić potencjał rozwoju firmy.

Więcej na temat EY Accelerating Entrepreneurs 2018 i pełną listę uczestników można znaleźć tutaj

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl

Załączniki komunikatu