Informacje korporacyjne

Drużyna „Co Ja Tu Robię" z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwycięzcą konkursu EY Financial Challenger

23 kwietnia 2018

  • Share
Drużyna „Co Ja Tu Robię" z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwycięzcą konkursu EY Financial Challenger

W konkursie EY Financial Challenger wygrała drużyna „Co Ja Tu Robię" z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na dalszych miejscach znalazły się zespoły „Goldbaum & Somsiad", a także „Leukocyty Biznesu" ze Szkoły Głównej Handlowej. W sumie, w XIV już edycji konkursu wzięło udział 1800 studentów z całej Polski. Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne i rzeczowe oraz praktyki w EY.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu dla młodych finansistów zainteresowanych tematyką corporate finance zdobył zespół „Co Ja Tu Robię” z Wrocławia w składzie: Jakub Moczulski, Sebastian Pogorzelski, Agnieszka Sztukowska i Marcin Woś. Drugie miejsce zajęli studenci SGH z zespołu „Goldbaum & Somsiad" w składzie: Oskar Chrzanowski, Mateusz Muszyński, Alexander Papadopulos i Mateusz Zubek. Na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna: „Leukocyty Biznesu” z Jakubem Andryszakiem, Grażyną Meller, Bartoszem Owedykiem i Marcinem Wolf.

- Myślę, że EY Financial Challenger to konkurs także dla nas. To odpowiedź na to, czego potrzebuje młody człowiek, jak postrzega pracodawcę. Jest to bardzo dobre doświadczenie – zarówno dla nas, jak i dla uczestników. Po tej edycji kilkoro laureatów zasili nasze szeregi. Natomiast osoby, które tu poznajemy świetnie potem radzą sobie na rynku i gdy spotykamy się za 5-, 10- lat, to okazuje się, że zajmują wysokie stanowiska w firmach i funduszach. Ten konkurs to inwestycja zarówno w pracowników, jak i w relacje – mówi Bartłomiej Smolarek, Partner w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.

Finał turnieju był symulacją transakcji przejęcia spółki. Zadaniem studentów był udział w negocjacjach z funduszami inwestycyjnymi, wycena spółki i przeprowadzenie badania due dilligence. Oceniana była przede wszystkim poprawność merytoryczna, spójność i logika oraz estetyka przygotowanych dokumentów i modeli.

- To, co najbardziej nam się podobało, to realizm konkursu i prawdziwość zadań, profesjonalizm materiałów oraz to, z kim mamy okazję porozmawiać – m.in. z ekspertami z EY czy funduszami private equity, które naprawdę negocjują takie kontrakty. Transakcja dotyczyła przejęcia spółki z branży odzieży dziecięcej. Jesteśmy zaskoczeni, bo paradoksalnie, byliśmy najdalej z wszystkich zespołów, ponieważ nie przeprowadziliśmy transakcji. To my zewaliśmy negocjacje, bo działaliśmy w najlepszym interesie klienta – mówi Jakub Moczulski z „Co Ja Tu Robię”. - To, dlaczego wystartowaliśmy w EY Financial Challenger, to na pewno wiedza. Przyrost wiedzy w kolejnych etapach jest niesamowity i to różni ten konkurs od innych – dodaje.

Nagroda główna dla zespołu, który zajął pierwsze miejsce wyniosła 30.000 PLN. Zwycięzcy dostali ofertę pracy bądź płatnych półrocznych praktyk w zespołach: Due Diligence, Valuation & Business Modeling, M&A w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, a także vouchery o wartości 2.500 PLN na wybrane szkolenie managerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business. Laureaci drugiego miejsca mogą otrzymali 10.000 PLN dla zespołu, skrócony proces rekrutacji do EY, czytniki Amazon Kindle i vouchery o wartości 2.000 PLN na wybrane szkolenie managerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business.

Partnerem konkursu jest EY Academy of Business. Partnerzy medialni to: Rzeczpospolita, Eurostudent.pl, Kariera w Finansach, Pracuj.pl, Deal, Magiel.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl

Załączniki komunikatu