Informacje korporacyjne

Audit Factory ze Szkoły Głównej Handlowej zwycięzcą Audit OdyssEY

16 maja 2018

  • Share
Audit Factory ze Szkoły Głównej Handlowej zwycięzcą Audit OdyssEY

W trzeciej edycji konkursu Audit OdyssEY dla studentów zainteresowanych audytem na podium znalazły się zespoły Audit Factory z SGH, Młode Wilki II z UE w Poznaniu oraz Fantastic Four także z SGH. W konkursie wzięło udział blisko 2000 uczestników. Finał odbył się wczoraj w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Dział Audytu oraz Talent Team EY.


- Konkurs Audit OdyssEY cieszy się coraz większą popularnością. W 3. edycji zarejestrowało się blisko 500 3 i 4-osobowych zespołów. W finale znalazło się 12 grup z całej Polski – mówi Marcin Zieliński, Partner w Dziale Audytu EY i członek jury konkursowego.

Pierwsze miejsce zajął zespół Audit Factory ze Szkoły Głównej Handlowej w składzie: Szymon Łopocz, Wiktor Urbański, Nikodem Kramarz, Krzysztof Aszkowski. Na drugim miejscu znalazł się zespół Młode Wilki II z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Trzecie miejsce na podium zajął zespół Fantastic Four z SGH.

Ciekawość, chęć poszerzenia wiedzy i niedosyt po starcie w konkursie podatkowym EY on Tax, w którym zajęli 3. miejsce – to główne powody, jakie skłoniły zwycięski zespół Audit Factory do wzięcia udziału w konkursie Audit OdyssEY. – Audyt obejmuje swoim zakresem praktycznie wszystkie sfery finansów i od strony teoretycznej i od tej praktycznej rozumienia modelu biznesowego przedsiębiorstwa. Doświadczenie zdobyte w konkursie Audit OdyssEY z pewnością było bezcenne – podsumowują zwycięzcy 3. edycji z Audit Factory.

Zadanie finałowe składało się z sześciu pomniejszych. Uczestnicy wcielili się w rolę audytora spółki IT, który musiał ująć zakup innej spółki w sprawozdaniu finansowym, miał też rozwiązać problem inwentaryzacji zapasów a także niespłaconych należności. Nowością w tegorocznej edycji był też problem podatkowy klienta, w którym należało powołać się na najnowsze przepisy.

Zwycięski zespół otrzymał w sumie czek na 20 tys. zł, oferty pracy lub płatnych praktyk w EY oraz 5 szkoleń z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Drugie miejsce to nagroda pieniężna w wysokości – 10 tys. zł oraz 3 szkolenia. Na laureatów trzeciego miejsca czekały iPady i 2 szkolenia. Wszyscy laureaci otrzymali także e-prenumeraty „Rzeczpospolitej", która patronowała konkursowi. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 3200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl

Załączniki komunikatu