Informacje korporacyjne

EY trzeci rok z rzędu najlepszym pracodawcą na świecie wśród firm świadczących usługi profesjonalne

28 września 2018

  • Share
EY trzeci rok z rzędu najlepszym pracodawcą na świecie  wśród firm świadczących usługi profesjonalne

EY jest najbardziej atrakcyjnym pracodawcą wśród firm świadczących usługi profesjonalne i zajmuje trzecią pozycję wśród wszystkich badanych firm na świecie w kategorii Biznes – wynika z najnowszego rankingu Universum pt. „Najlepsi pracodawcy na świecie". Pozycja firmy EY wśród studentów politechnik oraz informatyki wzrosła względem 2017 roku o 24%.

EY najlepszym pracodawcą w 2018 r.

Tegoroczny ranking Universum to efekt badania, w którym wzięło udział blisko 230 tys. studentów najlepszych uczelni w 12 największych krajach świata. EY został w nim uznany najlepszym pracodawcą wśród firm świadczących usługi profesjonalne i znalazł się na trzeciej pozycji w kategorii Biznes. Dodatkowo, pozycja EY na liście 50 globalnych pracodawców, zatrudniających studentów politechnik oraz informatyki, wzrosła o 24% (awans o 12 pozycji względem 2017 r.).

Bardzo się cieszymy, że trzeci rok z rzędu EY został uznany za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę wśród firm świadczących usługi profesjonalne oraz że zajęliśmy 3 miejsce w kategorii Biznes w rankingu Universum. Zatrudniamy ponad 260 tys. osób w ponad 150 krajach świata. Postrzeganie EY jako jednego z najważniejszych pracodawców na świecie zarówno przez firmy, jak i przez studentów politechnik oraz informatyki, jest docenieniem naszych starań, aby zapewnić pracownikom EY najlepsze doświadczenia i pomóc im w osiąganiu pełnego potencjału zawodowego i osobistego – mówi Mark Weinberger, EY Global Chairman.

Inwestujemy w pracowników i jakość usług

EY zainwestował około 500 mln USD w szkolenia dla pracowników i przeprowadził 13 milionów godzin szkoleń w całej organizacji, wykorzystując do tego nowoczesne technologie. W 2017 roku EY wprowadził nowe programy przygotowujące do tego, jak w przyszłości będzie wyglądała praca, w tym LEAD – nowy, globalny model rozwoju kariery i oceny efektywności. Wprowadzono także program „EY Badges”, który wspiera pracowników EY w rozwoju umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami, innowacyjnością oraz wiedzą branżową i sektorową. Pracownicy EY na całym świecie mogą również korzystać z ponad 2000 kursów online na platformie Udemy for Business, a także samodzielnie projektować mapę swojego rozwoju w oparciu o indywidualnie dobrane szkolenia.

Odpowiedzią EY na zmieniające się potrzeby, zarówno naszej firmy, jak i klientów, jest wprowadzanie głębokich zmian – zarówno w definicji oczekiwań wobec kandydatów czy w sposobach docierania do nich, jak również w podejściu do rozwoju zatrudnionych już osób. Nasze inwestycje w nowoczesne technologie i nowe programy dla pracowników dają wszystkim możliwość rozwoju technicznych umiejętności, dzięki którym będą mogli pomagać klientom odpowiadać na dynamicznie zmieniające się otoczenie i rynek. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny znalazło to odzwierciedlenie w wynikach rankingu Universum. Cieszy nas, że biznes oraz studenci politechnik i informatyki z całego świata widzą wartość w doświadczeniu, które EY im oferuje – dodaje Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY w Polsce.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

 

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

 

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

 

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

 

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl  

O Universum

Universum jest globalnym liderem budowania marki pracodawcy. W ciągu 30 lat firma rozbudowała się i działa na 60 rynkach świata, a jej pracownicy są w 20 krajach. Usługi Universum obejmują badania, doradztwo strategiczne, komunikację opartą na danych oraz rozwiązania oparte na mediach społecznościowych do pozyskiwania, budowania oraz analizowania talentów.

 

Universum jest partnerem ponad 1700 firm, wiele z nich to firmy z listy Fortune 500, a także globalne firmy medialne, we współpracy z którymi Universum publikuje swoje coroczne rankingi i raporty. Universum współpracuje z ponad 2000 uniwersytetów, grupami alumnów i profesjonalnymi organizacjami, by doradzać pracodawcom, jak przyciągnąć i zatrzymać osoby, które spełniają ich wymagania i pasują do kultury danej firmy. Co roku Universum bada ponad 1,5 mln studentów i profesjonalistów na świecie.

 

Więcej informacji na stronie internetowej www.universumglobal.com

 

 

 

Załączniki komunikatu