Informacje korporacyjne

Studenci na start!

19 października 2018

  • Share
Studenci na start!

W kolejnej edycji prestiżowych konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger studenci mogą wygrać aż 30 000 PLN i płatne praktyki w EY.

Ruszyła XIV edycja EYe on Tax oraz XV edycja EY Financial Challenger – konkursów dla studentów prawa, kierunków biznesowych oraz ekonomicznych z całej Polski. Najlepsi mogą wygrać aż 30 000 PLN, szkolenia w EY Academy of Business, vouchery na bilety lotnicze w dowolnym kierunku oraz pracę lub płatne praktyki w EY. W ubiegłym roku w konkursach wzięło udział ponad 2500 uczestników.

Sukces konkursów EY to przede wszystkim realne case’y i wyzwania, które na co dzień pojawiają się w biznesie. Takie sprawdzone założenia pozwalają uczestnikom na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i podjęcie decyzji, czy chcą się rozwijać w tych konkretnych obszarach w przyszłości. Zainteresowanie konkursami studenckimi EY nie wynika tylko z nagród, choć te rzeczywiście są bardzo atrakcyjne. To jednak przede wszystkim unikalna wiedza dostępna w ciekawej, angażującej formie konkursów. Zarówno EYe on Tax, jak i EY Financial Challenger, wyrobiły sobie znakomitą renomę na uczelniach w całej Polsce. Dlatego, gdy startujemy z kolejną edycją, zainteresowanie studentów jest ogromne - mówi Anna Woźniak, Doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY

Konkursy EY w pigułce

EYe on Tax

To największa w Polsce symulacja wyzwań ze świata podatków. Na uczestników czekają strategie i spory podatkowe do rozwiązania, ceny transferowe i podatki międzynarodowe do rozgryzienia. Konkurs otworzył drogę do kariery tysiącom doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, analityków, menedżerów i przedsiębiorców. EYe on Tax jest polecany studentom prawa oraz kierunków ekonomicznych, którzy chcą odkryć świat podatków od środka. Uczestnicy zyskują cenne kontakty i doświadczenie poszukiwane na rynku.

EY Financial Challenger

To najbardziej rozpoznawalny konkurs z zakresu corporate finance w Polsce. Studenci mogą przetestować swoje zdolności analityczne i negocjacyjne, rozwinąć miękkie i twarde kompetencje oraz nawiązać nowe kontakty. EY Financial Challenger jest polecany studentom kierunków biznesowych, których interesuje świat wielkich transakcji: fuzje i przejęcia, wyceny, restrukturyzacje i strategie finansowe. Uczestnicy poprzednich edycji pracują teraz w EY, funduszach i butikach inwestycyjnych, bankach lub prowadzą własne firmy.

Konkursy EY składają się z trzech etapów. Studenci rywalizują w ramach 3-4 osobowych zespołów.

Co można zyskać?

Nagroda główna dla zespołu, który zajmie pierwsze miejsce w EY Financial Challenger, to 30 000 PLN, płatne praktyki w zespołach EY m.in. Due Diligence, Valuation & Business Modeling, M&A lub oferta pracy dla osób posiadających tytuł licencjata, 2.500 zł na dowolne szkolenia z oferty EY Academy of Business oraz dostęp do kwartalnego wydania Rzeczpospolitej. 

Zwycięzcy EYe on Tax otrzymają 24.000 PLN, ofertę pracy lub płatnych praktyk w Dziale Doradztwa Podatkowego lub Prawnego EY, vouchery o wartości 2500 PLN na wybrane szkolenia z oferty EY Academy of Business oraz nagrody od partnerów konkursu. Na laureatów drugiego i trzeciego miejsca czekają m.in nagrody finansowe, vouchery na szkolenia, iPady i bilety lotnicze.

Udział w konkursach EY to jednak nie tylko materialne nagrody. Pracodawcy oczekują od absolwentów praktycznego doświadczenia – można je zdobyć już w czasie studiów,  podejmując właśnie wyzwanie EYe on Tax lub EY Financial Challenger. Uczestnicy rozwiną swoje kompetencje rozwiązując prawdziwe problemy biznesowe, sprawdzą się w pracy zespołowej i spotkają najlepszych ekspertów na rynku – to wszystko (i więcej) bez konieczności poświęcenia zajęć na uczelni.

Studenci mogą zgłaszać się do konkursów do 20 listopada 2018 roku. Więcej informacji jest dostępnych na stronie EY Konkursy.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl  

 

Załączniki komunikatu