Informacje korporacyjne

Ruszył Program Certyfikacji Podatkowej EY

05 listopada 2018

  • Share
Ruszył Program Certyfikacji Podatkowej EY

Firma doradcza EY uruchomiła Program Certyfikacji Podatkowej, polegający na badaniu poprawności rozliczeń podatkowych za dany rok według metodologii dostosowanej do skali i specyfiki działalności przedsiębiorcy. Główną ideą Programu jest stworzenie stabilnego punktu odniesienia w niestabilnym otoczeniu podatkowym, a w konsekwencji zwiększenie pewności obrotu gospodarczego oraz zaufania pomiędzy podatnikami i administracją podatkową, jak i pomiędzy samymi podatnikami.

Nowe wyzwania podatkowe

Rozliczenia podatkowe są od dawna obszarem działalności wymagającym szczególnej uwagi ze strony przedsiębiorstw. Wprowadzanie coraz to nowych obowiązków podatkowych (jak np. nowe procedury w podatku i źródła, raportowanie schematów podatkowych) oraz ciągłe zmiany w istniejących przepisach, powodują konieczność konstruowania i ciągłego weryfikowania procesów rozliczeń w przedsiębiorstwie.

Klienci niemal codziennie dowiadują się o planowanych zmianach w obszarze podatkowym. Muszą je śledzić na bieżąco, ponieważ przekładają się one na sposób funkcjonowania ich przedsiębiorstw. Najlepszym przykładem są procedowane ostatnio, w trybie ekspresowym, zmiany w zakresie rozliczeń w podatku u źródła czy raportowania schematów podatkowych (tzw. MDR), które fundamentalnie zmienią zasady rozliczeń w przedsiębiorstwach. Zachowanie bezpieczeństwa podatkowego w tak dynamicznym otoczeniu jest prawdziwym wyzwaniem dla firm – mówi Michał Lesiuk, Associate Partner, Dział Doradztwa Podatkowego EY. – W takiej sytuacji kluczowe jest nie tylko staranne skonstruowanie procesów rozliczeń podatkowych, ale też możliwość poddania ich obiektywnej weryfikacji  – dodaje.

Bezpieczeństwo podatkowe

W odpowiedzi na skomplikowane i niestabilne otoczenie prawno-podatkowe, a co za tym idzie wzrastającą niepewność przedsiębiorców czy prowadzą swoje rozliczenia w sposób bezpieczny, powstał Program Certyfikacji Podatkowej EY. Nowy Program EY daje możliwość prowadzenia w trybie ciągłym kompleksowego audytu procesów i rozliczeń podatkowych, opartego o wiedzę i wieloletnie doświadczenie rynkowe ekspertów EY.

Dzięki Programowi Certyfikacji Podatkowej EY przedsiębiorca może się upewnić, że sposób zarządzania kwestiami podatkowymi w jego firmie jest właściwy – mówi Aleksandra Sewerynek, Starszy Menedżer, Dział Doradztwa Podatkowego EY.  – Uzyskanie przed podatnika pozytywnej Opinii Certyfikującej wskaże, że procesy podatkowe w jego przedsiębiorstwie są prowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami rynkowymi, w sposób zapewniający zgodność z przepisami i tym samym potwierdzi bezpieczeństwo firmy, osób odpowiedzialnych za jej rozliczenia podatkowe, a także pracowników i kontrahentów – dodaje.

Pozytywna Opinia Certyfikująca stanowi potwierdzenie, że firma należy do grona podatników, którzy rzetelnie i prawidłowo realizują swoje rozliczenia podatkowe, przez co budują zaufanie rynku i kontrahentów.

Standard Podatkowy EY stworzyliśmy w oparciu o naszą wiedzę, wieloletnie doświadczenie i wypracowaną przez nas metodologię badania oceniającą kompleksowo poprawność procedur, rozliczeń i dokumentacji każdego przedsiębiorstwa w obszarze podatkowym – podsumowuje Michał Lesiuk.

Więcej informacji na temat Programu można znaleźć tutaj: www.ey.com/pl/certyfikacjapodatkowa

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl  

 

Załączniki komunikatu