Informacje korporacyjne

Kancelaria EY Law poszerza zespół prawa własności intelektualnej i nowych technologii

17 stycznia 2020

  • Share
Kancelaria EY Law poszerza zespół prawa własności intelektualnej i nowych technologii

Do kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k. dołączyła adwokat Wioletta Kulińska, obejmując stanowisko managera w praktyce ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Wioletta Kulińska jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych. 

- W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów konsekwentnie wzmacniamy Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii zarówno ekspertami z wieloletnim doświadczeniem, jak i młodszymi prawnikami – mówi Zuzanna Zakrzewska, Partner EY Law. 

- Dołączenie Wioletty Kulińskiej do Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law zapewni nam zbudowanie silnej praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Zwiększenie zespołu, w tym pozyskanie doświadczonego eksperta pozwoli nam doradzać przy najbardziej wymagających projektach krajowych i zagranicznych, dopełniając ofertę usług w ramach EY  –  dodaje Justyna Wilczyńska-Baraniak, Associate Partner EY Law, Lider Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Technologii. 

Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law to obecnie 5 ekspertów. Liderem Zespołu jest adwokat, Associate Partner Justyna Wilczyńska-Baraniak rekomendowana za sprawne doradztwo i doskonałą reprezentację klientów w sprawach z zakresu własności intelektualnej przez Chambers Global, Chambers Europe oraz I AM Patent (2017, 2018, 2019). Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradzakrajowym i multi-jurysdykcyjnym klientom w sprawach związanych z własnością intelektualną, a dotyczących strategii ochrony praw własności intelektualnej na terytorium UE, naruszeń tych praw, w tym w szczególności patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, praw autorskich, nieuczciwej konkurencji, zbywania praw własności intelektualnej i ich licencjonowania oraz procesów due dlligence. Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradza także w zakresie wdrażania systemów informatycznych, kwestiach regulacyjnych dotyczących nowych technologii (m.in. cloud, blockchain, AI, 5G) oraz w zakresie ochrony danych osobowych.

++++

Wioletta Kulińska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, adwokatem i członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest również członkiem IAPP oraz posiada uprawnienia CIPP/E (Certified Individual Privacy Professional/Europe). Ukończyła studia podyplomowe "Prawo Własności Intelektualnej" na Uniwersytecie Warszawskim, "Prawo Nowoczesnych Technologii" na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także absolwentką programu Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego (Master 2) organizowanego przez Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Poitiers i Uniwersytet Warszawski.

Swoją karierę zawodową rozwijała przez ostatnie 8 lat w Kancelarii Prawnej Magnusson, gdzie na stanowisku senior associate odpowiedzialna była za praktykę IP/ IT/ Data Protection.

Wioletta doradza głownie w sprawach znaków towarowych, praw autorskich jak i nieuczciwej konkurencji w związku z naruszeniami, sporami, transakcjami, badaniami due diligence oraz przygotowywaniem strategii dotyczących własności intelektualnej. Prowadzi projekty związane z wdrożeniami rozwiązań technologicznych oraz świadczy pomoc prawną na rzecz dostawców usług online i technologicznych, a także administratorów i podmiotów przetwarzających dane osobowe z różnych branż, przeprowadza audyty ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl  

 

Załączniki komunikatu