Informacje korporacyjne

EY liderem rankingu dla najlepszych usług doradczych dedykowanych Globalnym Centrom Usług Wspólnych

27 stycznia 2020

  • Share
EY  liderem rankingu dla najlepszych usług doradczych dedykowanych Globalnym Centrom Usług Wspólnych

W najnowszym raporcie AML Vanguard „Corporate Services Consulting 2019”, EY uznany został za  lidera zaawansowanych rozwiązań transformacji biznesowej dostarczanych dla Globalnych Centrów Usług Wspólnych (GBS). Spośród innych w gronie liderów, EY został w szczególności doceniony za poszerzanie wachlarza aktywów, produktów i platform, których połączenie pozwala stworzyć mechanizmy zarządczo-operacyjne wspierające transformację biznesową klientów. Dzięki temu GBS stają się motorem napędowym zmian dla organizacji z nich korzystających. Jako, że Europa Środkowa, w tym szczególności Polska jest ważnym punktem na światowej mapie GBS, EY Polska prowadzi szereg projektów dla tego typu jednostek.

- Rola Centrów Usług Wspólnych ewoluuje. Przestają to już być wyłącznie back office’y wykonujące proste, powtarzalne, niskokosztowe działania dla swoich central, a zaczynają być miejscami, gdzie rozpoczyna się transformacja cyfrowa przedsiębiorstw. To właśnie w centrach usług wspólnych jako pierwszych wdraża się najnowsze technologie, takie jak inteligenta automatyzacja, zaawansowana analityka danych, czy blockchain. Dzięki temu organizacje mogą w pełni wykorzystać ich potencjał, a centra usług wspólnych nie służą już wyłącznie optymalizacji kosztowej a stają się istotną częścią modelu biznesowego  - tłumaczy rolę GBS Marek Grodziński, Partner EY, lider praktyki Global Business Services w regionie EY CESA, wspierającej klientów w projektowaniu, budowaniu i optymalizacji centrów usług wspólnych.  

Jak wskazano w raporcie ALM Vanguard, klienci postrzegają EY jako firmę, która na polu Globalnych Centrów Usług Wspólnych wyprzedza rynek na wielu frontach. Pomaga managerom i zarządzającym planować scenariusze działań (do czego wykorzystywane są między innymi zlokalizowane na całym świecie centra innowacji EY wavespace), a także projektować całościowo procesy i wspierać inteligentną automatyzację.

- Centra usług wspólnych zyskują coraz większe znaczenie nie tylko dla firm, które z nich korzystają, ale również dla gospodarki – zarówno krajowej, jak i lokalnej. Jak pokazują wyliczenia przeprowadzone w EY Polska przy pomocy modelu EY Spectrum, centra usług wspólnych w 2018 roku odpowiadały za ponad 64 miliardy złotych wartości dodanej dla polskiej gospodarki, czyli w przybliżeniu 3% PKB i pracowało w nich ponad 300 tys. osób (w przeliczeniu na pełne etaty) – dodaje Marek Grodziński.

ALM Intelligence to niezależna agencja badawcza oceniająca firmy consultingowe od 1970 roku. W swoich ocenach kieruje się zarówno potrzebami klientów, jak również biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe oraz konkurencyjne.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl