Informacje korporacyjne

Odpowiedź EY Polska na COVID19

30 kwietnia 2020

  • Share
Odpowiedź EY Polska na COVID19

Epidemia Covid-19 postawiła przed nami wszystkimi - społeczeństwem, gospodarką, przedsiębiorcami i zarządzającymi firmami, obywatelami, szereg nowych wyzwań. EY Polska od samego początku trwania pandemii włączył się w pomoc w przezwyciężaniu negatywnych skutków epidemii i zamrożenia gospodarki.

Pomagamy dzieląc się wiedzą

Od pierwszych dni kryzysu pomagamy i wspieramy pro publico bono liczne organizacje i instytucje oferując, to co mamy najcenniejsze - naszą wiedzę i doświadczenie. W okresie miesiąca opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej kilkadziesiąt specjalistycznych artykułów, zrealizowaliśmy 17 nagrań video, wysłaliśmy ponad 100 mailingów. W tych materiałach informowaliśmy o zmianach w prawie, ułatwieniach w prowadzeniu biznesu, ulgach i dotacjach dla przedsiębiorców, a także pokazywaliśmy działania mające pomóc w utrzymaniu łańcucha dostaw, poprawie cyberbezpieczeństwa, czy zachowaniu płynności firmy. Nasi eksperci dołączyli do wielu inicjatyw, w których służą wiedzą ekspercką m. in. z zakresu podatków, pomocy publicznej, zapobiegania nadużyciom, umów handlowych. Brak cyfrowych granic dał nam możliwość wspólnemu stawienia czoła największemu wyzwaniu, jakim jest obecna epidemia - EY został partnerem hackathonu #HackCrisis pod patronatem KPRM i GovTech Polska oraz #EUvsVirus organizowanego przez Komisję Europejską, wspierając uczestników wiedzą ekspercką. 

Pomagamy także finansowo

Przekazaliśmy 1.000.000 zł oraz dodatkowo 1% z wpływów pieniężnych w okresie od kwietnia do końca czerwca na wsparcie walki z epidemią. 

Środki z tej kwoty zostały przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa mazowieckiego, niezbędnego do prowadzenia sprawnej i szybkiej obsługi badań na SARS-CoV-2 co znacznie przyspieszy proces przepływu informacji o zakażeniach oraz proces wydawania wyników badań i decyzji Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. 

Dodatkowo, część pieniędzy z tej puli, a także kolejne środki z wpływów z 1% z faktur, zostaną przekazane na wsparcie zgłoszonych przez pracowników celów, inicjatyw pomocowych i projektów związanych z walką ze skutkami Covid19 w lokalnych społecznościach. Listę wszystkich beneficjentów będziemy publikować sukcesywnie. 

Promujemy odpowiedzialne zachowania rynkowe – akcja #terazpłynność

Dlatego też, właśnie w ramach promowania tej akcji, zdecydowaliśmy przeznaczyć 1% terminowych wpływów pieniężnych w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca na wsparcie działań związanych z walką z epidemią, o których zdecydują pracownicy.

Wolontariat pracowniczy - pomagamy innym w ramach godzin pracy

Idea wolontariatu pracowniczego jest bardzo silnie rozwinięta w EY. Nasi pracownicy są zaangażowani w różne akcje, mające na celu pomoc tym, którzy sami, nie są wstanie zmierzyć się z wyzwaniami, przed którymi zostali postawieni. W EY promujemy takie postawy, dlatego pracownicy mogą angażować się w akcje pomocowe w ramach swoich godzin pracy.

W działania pomocowe w swoim środowisku włączyła się również Fundacja EY

Fundacja kompleksowo wspiera rozwój i edukację dzieci i młodzieży w rodzinach zastępczych, zwiększając ich szanse na dobrą przyszłość oraz pomaga opiekunom zastępczym w ich codziennej pracy.

Fundacja przekazała granty finansowe dla 23 rodzin zastępczych na zakup komputerów do umożliwienia bądź usprawnienia edukacji zdalnej. W ramach programu Klucz do jutra, wszystkie korepetycje prowadzone przez pracowników EY są kontynuowane w formie online

Wierzymy, że dokładając tę naszą skromną kompetencyjną i finansową cegiełkę na rzecz walki z epidemią, sprawiamy, że poprzez takie działania jeszcze mocniej wybrzmiewa nasze motto „Building a better working world”. 

 

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl