Komunikaty prasowe

Komentarze ekspertów

  • Share

Polecany komunikat

Do 25 października blisko 200 podmiotów będzie musiało złożyć pierwsze deklaracje uwzględniające podatek od sprzedaży detalicznej

Komentarze ekspertów, 03 sierpnia 2016

teaser Do 25 października blisko 200 podmiotów będzie musiało złożyć pierwsze deklaracje uwzględniające podatek od sprzedaży detalicznej

Podatek od sprzedaży detalicznej wejdzie w życie 1 września 2016 roku. 30 lipca prezydent podpisał ustawę wprowadzającą nowe świadczenie. Podatkiem będzie objętych około 200 podmiotów, z czego ponad 90% stanowią firmy zagraniczne.

Nadużycia giełdowe pod większą kontrolą? Od 3 lipca wchodzą w życie ważne zmiany dla spółek i inwestorów

Komentarze ekspertów, 02 lipca 2016

teaser Nadużycia giełdowe pod większą kontrolą? Od 3 lipca wchodzą w życie ważne zmiany dla spółek i inwestorów

Większa ochrona akcjonariuszy, wyższe kary za ujawnianie i wykorzystanie informacji poufnych, wprowadzenie osobistej odpowiedzialności członków zarządu za nieprawidłowe wywiązywanie się z obowiązków informacyjnych – to główne zmiany, jakie wprowadza nowe prawo.

Nowe zasady delegowania pracowników za granicę i przyjmowania ich w Polsce to więcej obowiązków dla pracodawców

Komentarze ekspertów, 17 czerwca 2016

teaser Nowe zasady delegowania pracowników za granicę i przyjmowania ich w Polsce to więcej obowiązków dla pracodawców

Ważna zmiana dla firm, które wysyłają pracowników za granicę. Od 18 czerwca br. zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych, czyli osób wykonujących pracę w innym kraju Unii Europejskiej niż kraj ich zatrudnienia.

Zyski dla budżetu i wzrost konkurencyjności – rezultaty walki z korupcją w Polsce, zapowiedziane w raporcie UN Global Compact

Raporty i ekspertyzy, 08 kwietnia 2016

teaser Zyski dla budżetu i wzrost konkurencyjności – rezultaty walki z korupcją w Polsce, zapowiedziane w raporcie UN Global Compact

Tylko w 2014 roku sektor finansów publicznych otrzymałby ponad 40 mld złotych dodatkowych wpływów z podatku VAT i CIT, przy założeniu, że szara strefa zostałaby w kraju całkowicie wyeliminowana. Kolejne miliardowe korzyści przyniosłoby budżetowi państwa ograniczenie plagi wyłudzeń VAT, zwłaszcza w branżach wrażliwych, co zredukowałoby tym bardziej lukę podatkową.

Koniec smartfonów za złotówkę? Na nieefektywnym podziale pasma 800MHz LTE stracą klienci i rynek

Raporty i ekspertyzy, 04 kwietnia 2016

teaser Koniec smartfonów za złotówkę? Na nieefektywnym podziale pasma 800MHz LTE stracą klienci i rynek

Wynik toczącego się obecnie procesu podziału pasma z zakresu 800 MHz będzie wiodącym elementem warunkującym tempo budowy sieci LTE w Polsce. Jak wynika z analizy techniczno-ekonomicznej EY, dla klientów T-Mobile nieefektywna dystrybucja pasma oznacza niższą o połowę prędkość mobilnego Internetu, znaczne obniżenie jakości świadczonych usług, a dla branży w skrajnym przypadku nawet setki milionów złotych dodatkowych inwestycji na budowę sieci mobilnych w Polsce.

Prawo restrukturyzacyjne otwiera nowe możliwości przed firmami zagrożonymi upadłością

Komentarze ekspertów, 24 marca 2016

teaser Prawo restrukturyzacyjne otwiera nowe możliwości przed firmami zagrożonymi upadłością

Łatwiejsza i szybsza procedura, uniknięcie upadłości, możliwość normalnego prowadzenia działalności gospodarczej – to tylko kilka z rozwiązań, które wprowadza prawo restrukturyzacyjne. Pomimo że ustawa obowiązuje dopiero od początku roku, już pojawiły się pierwsze wnioski o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.