Komunikaty prasowe

Komentarze ekspertów

  • Share

Polecany komunikat

Nadchodzi rewolucja w prawie celnym. Przedsiębiorcy już dziś powinni zacząć przygotowania do zmian

Komentarze ekspertów, 29 grudnia 2015

teaser Nadchodzi rewolucja w prawie celnym. Przedsiębiorcy już dziś powinni zacząć przygotowania do zmian

1 maja 2016 roku ma wejść w życie Unijny Kodeks Celny (UKC). Oznacza to istotne zmiany dla przedsiębiorców zaangażowanych w handel zagraniczny oraz producentów korzystających z procedur celnych, np. w procesie uszlachetniania, (czyli przerobu towarów, produkcji z importowanych komponentów wysyłanej poza UE).

Nawet rzetelny podatnik może ponieść konsekwencje działania nieuczciwego kontrahenta

Komentarze ekspertów, 03 grudnia 2015

teaser Nawet rzetelny podatnik może ponieść konsekwencje działania nieuczciwego kontrahenta

Wartość ujawnionych wyłudzeń podatku VAT w ostatnich latach rośnie lawinowo. Straty Skarbu Państwa z tytułu wyłudzeń podatku od towarów i usług w 2014 roku przekroczyły 9 mld zł, podczas gdy dwa lata wcześniej wyniosły 2,7 mld zł.

Ataki hakerskie przypuszczane przez cybermafię rosnącym problemem firm

Raporty i ekspertyzy, 10 listopada 2015

teaser Ataki hakerskie przypuszczane przez cybermafię rosnącym problemem firm

Zdaniem 59% badanych, organizacje przestępcze wyrastają w oczach przedsiębiorstw na najpoważniejsze cyberzagrożenie. Do tej pory to niefrasobliwość pracowników była wskazywana jako największe niebezpieczeństwo.

Strefa euro wciąż na fali wznoszącej – prognoza ekonomiczna EY i Oxford Economics

Raporty i ekspertyzy, 14 października 2015

teaser Strefa euro wciąż na fali wznoszącej – prognoza ekonomiczna EY i Oxford Economics

Gospodarka strefy euro kontynuuje stopniowe ożywienie, korzystając z niskich cen energii, wcześniejszego osłabienia kursu euro, rosnącego popytu w USA i Wielkiej Brytanii, a także z umiarkowanie pozytywnych nastrojów inwestycyjnych wśród przedsiębiorców. Zgodnie z październikową prognozą ekonomiczną firmy doradczej EY i instytutu Oxford Economics, PKB strefy euro wzrośnie o 1,6 % w 2015 roku i 1,8% w 2016 roku.

Zyski międzynarodowych koncernów niższe o blisko 1/5? Sejm przyjął nowe zasady dotyczące dywidend

Komentarze ekspertów, 09 października 2015

teaser Zyski międzynarodowych koncernów niższe o blisko 1/5? Sejm przyjął nowe zasady dotyczące dywidend

Na ostatnim posiedzeniu w obecnej kadencji Sejm ostatecznie przyjął nowelizację ustaw o podatkach dochodowych, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Wśród nowych przepisów znalazła się klauzula ograniczająca zwolnienie podatkowe dla dywidend.

Do 30 listopada banki działające w Polsce mają przekazać Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty będące podstawą lokalnych planów naprawy

Komentarze ekspertów, 08 października 2015

teaser Do 30 listopada banki działające w Polsce mają przekazać Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty będące podstawą lokalnych planów naprawy

Po upadku Lehman Brothers i globalnym kryzysie gospodarczym na całym świecie trwają prace nad zmianami w prawie, które utrudnią powtórzenie scenariusza z 2008 roku. Początkowo, regulacjami w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej objęto grupę banków o znaczeniu systemowym na szczeblu globalnym.