Komunikaty prasowe

  • Share

Polecany komunikat

Koniec mitu prywaciarza. Wyniki badania „Polacy o firmach rodzinnych 2015”

Raporty i ekspertyzy, 27 października 2015

teaser Koniec mitu prywaciarza. Wyniki badania „Polacy o firmach rodzinnych 2015”

Tradycja, wysoka jakość, rzetelność, wiarygodność i uczciwość to cechy, które najczęściej kojarzą się Polakom z firmami rodzinnymi, wynika z drugiej edycji raportu „Polacy o firmach rodzinnych" opracowanego na zlecenie Fundacji Firmy Rodzinne.

Program EY Sprawne Państwo: Polskie uniwersytety nie są w stanie odpowiedzieć na wyzwania gospodarki opartej na wiedzy. Aby to zmienić, muszą postawić na silne przywództwo i większą otwartość

Sprawne Państwo, 22 października 2015

teaser Program EY Sprawne Państwo: Polskie uniwersytety nie są w stanie odpowiedzieć na wyzwania gospodarki opartej na wiedzy. Aby to zmienić, muszą postawić na silne przywództwo i większą otwartość

Polskie uczelnie potrzebują nowoczesnego ustroju oraz szerokiej autonomii zarządczej i finansowej, która pozwoliłaby im w pełni wykorzystać posiadany potencjał w wymiarze badawczym oraz dydaktycznym.

Finaliści 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku są już znani

Przedsiębiorca Roku, 19 października 2015

teaser Finaliści 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku są już znani

Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowanych zostało 13 przedsiębiorców reprezentujących 3 konkursowe kategorie: Produkcję i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes.

Strefa euro wciąż na fali wznoszącej – prognoza ekonomiczna EY i Oxford Economics

Raporty i ekspertyzy, 14 października 2015

teaser Strefa euro wciąż na fali wznoszącej – prognoza ekonomiczna EY i Oxford Economics

Gospodarka strefy euro kontynuuje stopniowe ożywienie, korzystając z niskich cen energii, wcześniejszego osłabienia kursu euro, rosnącego popytu w USA i Wielkiej Brytanii, a także z umiarkowanie pozytywnych nastrojów inwestycyjnych wśród przedsiębiorców. Zgodnie z październikową prognozą ekonomiczną firmy doradczej EY i instytutu Oxford Economics, PKB strefy euro wzrośnie o 1,6 % w 2015 roku i 1,8% w 2016 roku.

Zyski międzynarodowych koncernów niższe o blisko 1/5? Sejm przyjął nowe zasady dotyczące dywidend

Komentarze ekspertów, 09 października 2015

teaser Zyski międzynarodowych koncernów niższe o blisko 1/5? Sejm przyjął nowe zasady dotyczące dywidend

Na ostatnim posiedzeniu w obecnej kadencji Sejm ostatecznie przyjął nowelizację ustaw o podatkach dochodowych, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Wśród nowych przepisów znalazła się klauzula ograniczająca zwolnienie podatkowe dla dywidend.

Do 30 listopada banki działające w Polsce mają przekazać Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty będące podstawą lokalnych planów naprawy

Komentarze ekspertów, 08 października 2015

teaser Do 30 listopada banki działające w Polsce mają przekazać Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty będące podstawą lokalnych planów naprawy

Po upadku Lehman Brothers i globalnym kryzysie gospodarczym na całym świecie trwają prace nad zmianami w prawie, które utrudnią powtórzenie scenariusza z 2008 roku. Początkowo, regulacjami w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej objęto grupę banków o znaczeniu systemowym na szczeblu globalnym.