Informacje korporacyjne

Prawnicy Kancelarii EY Law wyróżnieni w rankingu Chambers Europe 2018 w kategoriach finanse i bankowość oraz prawo ochrony środowiska

13 marca 2018

  • Share

Małgorzata Chruściak oraz Katarzyna Kłaczyńska z Kancelarii EY Law zostały wyróżnione w międzynarodowym, prestiżowym rankingu organizowanym przez wydawnictwo Chambers & Partners. Dodatkowo, cała praktyka Kancelarii EY Law po raz pierwszy została wyróżniona w kategorii prawo ochrony środowiska.

Małgorzata Chruściak zajęła pierwsze miejsce w rankingu, w kategorii finanse i bankowość - regulacje (Banking and Finance - Regulatory; Band 1). Jest adwokatem, w Kancelarii pełni funkcję of Counsel. To jeden z wiodących prawników w sektorze bankowości i zagadnień regulacyjnych w Polsce. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu bankowości i finansów, oraz procesów restrukturyzacyjnych, w tym związanych z ryzykiem niewypłacalności.

Katarzyna Kłaczyńska po raz szósty z rzędu otrzymała indywidualne wyróżnienie w kategorii prawo ochrony środowiska (Environment; Band 3). Jest adwokatem stanu Nowy Jork w USA, w Kancelarii pełni funkcję Associate Partnera. Specjalizuje się w kwestiach związanych z energetyką, zasobami naturalnymi, ochroną środowiska i handlem emisjami. Koncentruje się na doradztwie regulacyjnym dla spółek energochłonnych, z branży energetycznej, paliwowej i wydobywczej oraz tych objętych systemem handlu uprawnieniami do emisji.

Ranking Chambers & Partners to najbardziej prestiżowy ranking prawniczy na świecie. Zestawienie wyróżnia najlepszych prawników ze 185 jurysdykcji i jest przygotowywane nieprzerwanie od 1990 roku.

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl